YATAĞAN’DA AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

''Amatör Spor Haftası'' etkinlikleri Yatağan TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda düzenlenen sportif faaliyetlerle başladı. Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kamuran Adalı birlikte katıldığı Amatör Spor Haftası etkinlikleri programında minik öğrenciler spor yapıp doyasıya eğlendiler.

YATAĞAN’DA AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen ''Amatör Spor Haftası'' etkinlikleri bu yıl 4-10 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Hafta boyunca hazırlanan programlar doğrultusunda çeşitli spor branşlarında farklı yaş gruplarına yönelik faaliyetler düzenlenecek.

Yatağan TEK Mehmet Akif Ersoy İlkokulu kapalı spor salonunda başlayan Amatör Spor Haftası etkinliklerinde anasınıfı öğrencilerine yönelik fiziksel aktiviteler, jimnastik ve çeşitli sportif faaliyetler düzenlendi. 144 anasınıfı öğrencisinin yer aldığı etkinliklerde minikler hem spor yaptılar hem de doyasıya eğlendiler. Program sonunda etkinliklere katılan minik sporculara kupa verildi.

Yatağan İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünde görevli Hokey Antrenörü Yeliz Küçükle ve Voleybol antrenörü Filiz Kıntopal tarafından öğrenciler önce fiziksel aktiviteler ve spor hakkında bilgilendirildiler. Ardından ısınma hareketleri ile başlayan etkinliklerde öğrenciler koşma, engel atlama, bayrak yarışı, jimnastik gibi bir çok sportif faaliyet ve istasyon çalışmaları yaptılar. 

Amatör Spor Haftası boyunca düzenlenecek faaliyetlerle erken yaşta çocukların sporla tanıştırmak istediklerini dile getiren Yatağan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kamuran Adalı “Amatör Spor Haftasının amacı; çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, sporu sevdirmek, gençlerimizi kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirebilmek” olduğunu ifade etti.

Çocuklarımızı erken yaşta sporla buluşturmanın, fiziksel aktivitelere yönelmelerini sağlayarak ekran başında hareketsiz geçirdikleri zamanı en aza indirmenin çok önemli olduğunu dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, “Sağlıklı bir birey hem bedensel, hem ruhsal hem de sosyal anlamda iyi ve sağlıklı olmalıdır. Sporun bedensel sağlığımız üzerine, ruhsal ve sosyal sağlımız üzerine ve gelecekteki yaşantımız üzerine birçok olumlu etkileri var; çocuklarımızın ve gençlerimizin benlik saygılarının artmasına yardımcı oluyor, bilişsel performansları ve akademik başarılarının yükselmesine katkı sağlıyor; sosyal uyum sağlamasını ve sosyal çevresinde kabul görmesini de olumlu yönde etkiliyor. Onların kendini iyi hissetmesini ve mutlu olmasını sağlıyor. Sağlıklı, mutlu bireyler ile güçlü bir gelecek için çocuklarımız başta olmak üzere hepimiz her yaşta spor ve egzersiz yapmalıyız.” dedi. Amatör Spor Haftası vesilesiyle anaokullarından başlayarak her kademede öğrencileri sporla buluşturacaklarını dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Alemdar; “Düzenlenen etkinlikler ve sundukları katkılar için İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüze teşekkür ediyorum.” dedi.

Amatör Spor Haftası etkinleri çeşitli branşlarda düzenlenecek müsabakalarla hafta boyunca devam edecek.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68