Yatağan’da Avcılık Kursu Başladı

Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Derneğince bir süredir açılması planlanan Avcılık Kursu, Yatağan Halk Eğitim Merkezinde açıldı.

Yatağan’da Avcılık Kursu Başladı

Kaçak avcılığın önlenmesi maksadıyla avcılık yapacak Kursiyerlerin tespiti, için Yatağan Muhtarlar Derneği, Halk Eğitim, Doğa Koruma ve Milli Parklar ile işbirliği içinde ve diğer kurumlarla işbirliği hâlinde yaklaşık 35-40 kişiye yakın bir kursiyer tespit edilerek halk eğitim merkezinde avcılık kursu açıldı.

Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Derneği Başkanı Ali Akalp, “Eğitim her şeyin basında geliyor. Sürdürülebilir avcılık için eğitimi en önemli bir faktör görüyoruz. Kaçak, bilinçsiz avcılığın önüne geçeceğiz! Bilindiği gibi cezalar çok ağırlaştı. Her suçun ayrı bir cezası var. Onun için ceza ödeyeceğinize gelin bu kursa katılın, sertifikayı alın belgelerinizi çıkartalım bilinçli avcılık yapın. Dernek olarak her konuda yardımcı olmaya hazırız ”ifadelerini kullandı.

Akalp, daha sonra kaçak avcılığa geçit vermeyeceklerini dile getirerek, “Avcılığı Sürdürülebilir kılmak için mücadele edeceğiz. Herkese bu yaklaşım için Derneğin adına teşekkür ederim. Kurs Sonunda Alınacak Sertifika ile birlikte diğer evraklarını da hazırladıkları takdirde bu av sezonunda avlanabilmeleri için gereken her türlü hizmeti dernek olarak vereceğiz. Camiamıza bu kurs Hayırlı olsun.” dedi.

12 kişi ile açılan ve 8 Gün ve 32 Saat sürecek olan Avcılık Kursu,  her Çarşamba ve Perşembe günü Yatağan Halk Eğitim Merkezi’nde verilmeye devam ediyor.

Gülcan Uslu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96