Yatağan’da avcılık kursu verilmeye başlandı

Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği’nin girişimleriyle Yatağan ilçesinde avcılık kursu verildi.

Yatağan’da avcılık kursu verilmeye başlandı
 Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği’nin girişimleriyle Yatağan ilçesinde avcılık kursu verildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Muğla Şube Müdürlüğü’nde görevli Orman Mühendisi Metin Yazıcı, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü İşletme Şefi Bekir Kulaksız, Veteriner Hekim Aycan Yaşar, Fahri Av Müfettişi Ali Akalp ve Yatağan Jandarma Komutanlığı yetkilileri tarafından verilen kursa av meraklıları ilgi gösterdi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen kursta, kursa katılan 49 kursiyere 32 saatlik kurs verileceği belirtildi.

Burada avcılara “Avcılık etiği, avcı davranışları, sağlık bilgisi, av silahları eğitimi, hayvan sevgisi” konuları ile ilgili detaylı bilgiler verildi.

Aynı zamanda Fahri Av Müfettişi olan Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, 8 gün devam eden kursun ardından avcı adaylarının sınava tutup başarılı olanlara ise sertifika verileceğini söyledi.

Akalp, ”Kurs boyunca kursiyerlere hayvan sevgisi, doğa sevgisi, ekoloji bilgisi ve çevrenin korunması, avcılığın tarihi, felsefesi, psikolojisi ve özü, avcılıkta ahlaki değerler, yurdumuzda av hayvanları av silahları ve uygulaması, av için gerekli bilgiler, sağlık bilgisi ve avcılıkla ilgili mevzuatı ile ilgili değişik bilgiler aktarıldı. Kurs sonunda sınava tabi tutulan ve başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verilecektir” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER