Yatağan’da Bayram Coşkusu

Yatağan Kaymakamlığı ve Yatağan Belediyesi tarafından dini bayramlarda uygulanan bayramlaşma geleneği Ramazan Bayramı’nda da devam etti. Düzenlenen iki ayrı törene çok sayıda kişi katıldı.

Yatağan’da Bayram Coşkusu
 Yatağan protokolü Ramazan Bayramı’nın coşkusunu düzenlenen bayramlaşma törenleriyle yaşadı.

Yatağan Kaymakamlığı tarafından Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen bayramlaşma töreninde Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’in yanı sıra, Yatağan Jandarma ve Garnizon Komutanı Üsteğmen Zeki Ertüzün, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Muğla İl Genel Meclis Başkanı Cemal Gürpınar, Yatağan Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal, belde belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları ile vatandaşlar yerlerini aldı.

Bayramın birinci günü saat 10:30’da düzenlenen törenin ardından, saat 11:00’de Yatağan Belediyesi’nin düzenlediği törene geçilirken, buradaki törene Yatağan protokolü ve vatandaşların yanı sıra CHP Muğla Milletvekilleri Ömer Süha Aldan ve Tolga Çandar da katıldı.

Tören sırasında CHP’li Milletvekili Ömer Süha Aldan, Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven ve Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık tarafından yapılan konuşmalarda Ramazan Bayramı’nın getirdiği birlik ve beraberlik ortamına vurgu yapıldı.

Törende ilk konuşmayı yapan Başkan Işık; “Aramıza katılan herkese teşekkür ediyoruz. Bu gibi özel günler, insanlar arası iletişimin en üst düzede olması gereken günlerdir. Öncelikle bizleri birbirimize bağlayan sayın Kaymakamımız Dr. Hasan Tanrıseven’e teşekkür ediyoruz. Ben, sen, o yok, Türkiye var, biz varız. Bunda İlçe Müftülüğümüzün de büyük katkısı var. Herkes birbirini sevip saymalı. Ramazan Bayramı sevgi saygı getirsin. Bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullanırken, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan; “Dini ve milli bayramlarımız yaşamı ve birbirimizi kucaklamaya imkan sağlıyor. Zor bir süreçten geçiyoruz. Bir dostluk rüzgarı estirmek zorundayız. Siyasal kutuplaşma uzun vadede bölünmeye neden olabilir. Bu konuda özellikle gençlerimizi anlamak zorundayız. Gençler tek düze olamaz ancak onlara doğruları göstermek bizim elimizde. Bu düşüncelerle Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ise yaptığı konuşmada; “Bugün aramıza katılan herkese teşekkür ediyoruz. Amacımız düzenlenen törenlerle Ramazan Bayramı’nın getirdiği coşkuyu hep beraber yaşayabilmek. Törenlerimiz artık geleneksel hale geldi. Nice bayramlarda bir araya gelmek dileğiyle, Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2013, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER