18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Yatağan’da bayramlaşma coşkusu

Yatağan Belediyesi tarafından Ramazan Bayramı nedeniyle düzenlenen bayramlaşma programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

19 Haziran 2018 Salı 08:51
Bu haber 499 kez okundu
Yatağan’da bayramlaşma coşkusu

Ramazan Bayramı nedeniyle bayramın birinci günü Yatağan Belediyesi tarafından belediye toplantı salonunda bayramlaşma programı düzenlendi.

Programa, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, daire amirleri, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşmanın ardından konuşan Kaymakam Çiçek, Ramazan Bayramı’nda vatandaşlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çiçek, ramazan ayının ardından bayramına kavuşturan Allah’a şükrederek, “Yaklaşık 15 aydan beri Yatağan’da görev yapmaktayım. Genellikle memleketin Doğu Anadolu ve orta Anadolu bölgelerinde görev yaptım. İlk defa ülkemizin batısında bir görev yapıyorum. Buraya gelmeden önce ‘bu tür sosyal münasebetler batı bölgelerinde çok gelişkin değildir’ diye bir nazar vardır. ‘Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerindeki ramazan ayı ve bayramlardaki coşkuyu batıda bulamazsınız’ diye bir görüş vardır. İlk defa Ege Bölgesi’ne geldim ve bunun böyle olmadığını Yatağan’da memnuniyetle müşahede ettim. Belki de burası, Anadolu’nun birçok yerinden çok daha fazla geleneğine, örfüne, ananesine sahip çıkan bir bölge. Ramazan içerisinde her bir köşe başında iftar programı var ve insanlar bu programlara ilgi gösteriyor. Keza burada bir bayramlaşma söz konusu ve vatandaşımızın teveccühünü gördüm. Zira biz bazı bölgelerde bayramlaşma yapıyoruz, inanın bir elin parmak sayısını geçmiyor ve sadece daire amirleri geliyor. Ama burada coşkuyu ve birlik beraberliği gördüm. Biz bu geleneği yıllardır yaşatıyoruz. Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun bütün vatandaşlarımız bayramlaşma programlarına geliyorlar. Bu birlik ve beraberliğin Yatağan’da olması memnuniyet vericidir. İstikbalimiz adına gerçekten bizleri ümidvar eden bir durum. Allah birliğimiz ve beraberliğimizi bozmasın, vatanımıza ve milletimize her daim birlik ve dirlik nasip etsin” diye konuştu.

Başkan Işık ise, “Bayramlar, birliğimiz, beraberliğimiz ve dirliğimizdir. Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de bir araya gelerek mutlu bir bayram geçirmekteyiz. Bayramda küskünlerin barışmasını ve insanların el ele vererek gönül birliği kurmasını diliyorum” dedi.

Yatağan’da birçok yatırımın faaliyete geçtiğini hatırlatan Işık, “Yapılan yatırımlar, ilçemizin kalkınmasına büyük rol oynamaktadır. Geçen gün temelini attığımız hastanemiz, yarım kalan yüksekokulumuz sayesinde ilçemize hareket gelmektedir. Daha önce ilçemizin kanalizasyonu, arıtması ve doğalgazı gelerek hizmetler verilmeye başlanmıştır. Bu hizmetlerin ilçemize gelmesine katkı sağlayan tüm siyasi partilerimize ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Yatağan’a kim bir çivi çakacaksa onun yanındayız. Burası bir mermer kenti. İlçemize yapılmak istenen yatırımlara destek vererek ekonomimize katkı sağlamaktayız. En az 20 mermer fabrikası kurdurarak, bin kişinin iş sahibi olmasına katkı sağladık” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV