Yatağan'da bayramlaşma

Ramazan Bayramı nedeniyle Yatağan'da Kaymakamlık ve Belediye tarafından bayramlaşma töreni düzenlendi.

Yatağan'da bayramlaşma
 Yatağan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreni Orman İşletme Müdürlüğü Lokali'nde düzenlendi.

Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Üsteğmen Salih Yıldırım, Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve mahalle muhtarlarının katıldığı bayramlaşma töreninde konuşan Kaymakam Vekili Biçer, "Ramazan ayının sonuna geldik, Allah tuttuğumuz oruçları kabul eder inşallah. Bayramlara burukluk katan hadiseler inşallah son bulur. Tüm dünyadaki insanların yüzünün güldüğü bir bayram olmasını diliyorum. İnşallah daha güzel bayramlara kavuşuruz. Bu bayram Yatağan'daki son bayramım, o yüzden hakkınızı helal edin" dedi.

Bayramlaşmanın ikinci durağı ise, Yatağan Belediyesi oldu. Belediye Toplantı Salonu'nda düzenlenen bayramlaşma törenine, ilçe protokolünün yanı sıra CHP Muğla eski Milletvekili Fevzi Topuz ve vatandaşlar katıldı.

Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, elini öpen çocuklara bayram harçlığı verme geleneğini sürdürürken, yaptığı konuşmada Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerle kutladığını ifade etti.

Işık, "Bu bayramların birbirimizi birleştiren ve kaynaştıran bir gün olması nedeniyle bizler için çok önemli. Küskünlüklerin biteceği, dostlukların başlayacağı, her ortamda barış ve kardeşlik içerisinde yaşayacağımız bir dünyanın kurulması ve bu yaşamımızın devam etmesi açısından bayramlarımız çok önemli" dedi

Muğla'nın büyükşehir belediyesi olmasıyla birlikte belediyecilik anlayışında bir takım değişiklikler yaşandığını kaydeden Işık, ilçe belediyelerin elinden alınan bazı haklar nedeniyle belediyelerin boğulduğunu öne sürdü.  Işık, "İtfaiyenin, garajın, ulaşımın, kanalizasyonun ve köylerimize dönük hizmetlerin bizlerden alınarak büyükşehire verilmesi ve ekonomik olarak da bizlerin dar çerçevede bırakılması nedeniyle sizlere tam şekliyle bir hizmet etmemizi engelliyor. Bu durum nedeniyle büyük üzüntü yaşıyoruz" dedi.

Işık'ın ardından konuşan Kaymakam Vekili Biçer, tüm temennilerin barış, kardeşlik ve sevgiden yana ortak olduğunu fakat bu temennilerin nedense temennide kaldığını, fiiliyata gelince bir takım aksaklıklar oluştuğunu ve bunun dünyanın her yerinde geçerli olduğunu ifade etti.

Biçer, "İnşallah temenniler fiiliyata yansır, inşallah hem milletimiz, devletimiz, dünya bu acı ve sıkıntılı olaylardan arınır ve güzel günler yaşarız. Daha mutlu ve beraberlik içerisinde bayramlaşma dileğiyle hepinizin bayramını kutluyorum" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2014, 12:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
MN
MN - 7 yıl Önce

o bayramlaşma nasil olmuş öyle halkla kaynaşmali halkla kucaklaşmali yetki̇li̇ler..araya masa atmişlar halktan uzak tutmuşlar kendi̇leri̇ni̇, sanki̇ karşisindaki̇leri̇ mülakat sinavina çağirmişlar gi̇bi̇ sorgu suale tabi̇ tutmuşlar gi̇bi̇ bu nasil bayramlaşma

SIRADAKİ HABER

banner68