YATAĞAN’DA BEYAZ BAYRAK HEYECANI

Okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla başlatılan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında Yatağan’dan 4 okul 2 yıl süre ile Beyaz Bayrak almaya hak kazandı.

YATAĞAN’DA BEYAZ BAYRAK HEYECANI
 Muğla il genelinde 2012-2013 öğretim yılında 113 okul “Beyaz Bayrak” almak için başvuru yaptı. Başvuru yapan 113 okulda Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muğla Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerin sonucunda 62 okul, 2 yıl süre ile “Beyaz Bayrak” almaya hak kazandı. Yatağan’dan TEK Mehmet Akif İlkokulu, METEM, Turgut İlkokulu ve Fatih Ortaokulu 2 yıl süre ile Beyaz Bayrak aldılar. Muğla Valiliği’nde düzenlenen törende okul müdürleri beyaz bayrakları teslim aldılar. Düzenlenen Beyaz Bayrak dağıtım töreninde TEK Mehmet Akif İlkokulu Müdürü Ali Şerefli, Okulu adına beyaz bayrağı Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’den aldı.

Yatağan Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Erbil Şener; “Çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda eğitim görmeleri için Yatağan’daki bu başarı nedeni ile okul müdürlerimize,  öğretmenlerimize, okullarımızda görev yapan hizmetlilerimize, velilerimize, hayırsever vatandaşlarımıza, YEAŞ Genel Müdürlüğü’ne ve GELİ Müessese Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum. Tüm bireyler olarak eğitime önem vermeliyiz” dedi.

Beyaz Bayrak projesine Muğla'da 2012-2013 eğitim öğretim yılında 113 okul başvuru yaptı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerin sonucunda 62 okul, iki yıl süreyle beyaz bayrak almaya hak kazandılar.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER