18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Yatağan’da bir devir sona eriyor

Yatağan ve Kavaklıdere’de 14 yıldır İlçe Seçim Kurulu Müdürlüklerini yapan Nedim Bayazıt, Muğla Seçim Kurulu Müdürlüğü’ne atandı.

23 Mart 2018 Cuma 08:55
Bu haber 788 kez okundu
Yatağan’da bir devir sona eriyor

Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinin 14 yıldır İlçe Seçim Kurulu Müdürlüklerini yapan Nedim Bayazıt, rotasyon kapsamında Muğla Seçim Kurulu Müdürü olarak atandı. Emekliye ayrılan Muğla Seçim Müdürü Akif Çeliköz’ün ardından bu makama atanan Bayazıt, kısa süre içerisinde Yatağan’dan ilişiğini keserek ildeki göreve başlayacağını bildirdi.

Bayazıt, muhabirimize yaptığı açıklamada, “2004 yılında Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesindeki adliyenin kapanmasıyla Yatağan Seçim Kurulu Müdürlüğü’ne atandım. Arzum, bir iki yıl görev yaptıktan sonra yeniden memleketime dönmekti fakat hayatın bazı gerçeklerini hesaplayamamışız. Aradan 14 yıl geçti. O günden beri Yatağan ve Kavaklıdere ilçelerinin Seçim Kurulu Müdürlüklerini yürütüyorum. Çıkan yeni yasa gereği, YSK’daki tüm daire müdürleri rotasyona tabi tutuldular. Biz de bu rotasyona tabi olduk ve Yatağan’dan Muğla Seçim Kurulu Müdürlüğü’ne atandık. Görev yaptığım süre içerisinde benim de mutlaka istemeyerek de olsa hatalarım olmuştur. Bu hatalardan dolayı herkesin hakkını helal etmesini istiyorum” dedi.

Yatağan’daki görevinden çok güzel anılarla ayrıldığını anlatan Bayazıt, “Görev yaptığım süre içerisinde başta Kaymakamımız Hayrettin Çiçek olmak üzere Belediye Başkanımız Hasan Haşmet Işık, Başsavcımız Arda Deveci, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörü Yüksel Akın, daha önce görev yapmış belde belediye başkanlarına, tüm siyasi partilerin ilçe başkanlarına, muhtarlara, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine ve Yatağan ile Kavaklıdere’deki tüm vatandaşlara, gösterdikleri anlayıştan dolayı çok teşekkür ediyorum. Hakkım geçtiyse herkese helal olsun. Görev sürem içerisinde kimseye imtiyaz ve ayrıcalık tanımadım. Eşit ve adli davrandığıma inanıyorum. Yatağan’da çok memnun ve mutlu görev yaptım. Menteşe ilçesinde görev yapsam da Yatağan’dan ayrılmayacağım. Yatağan’a yerleştim ve burada kazandığımı Yatağan’da yiyeceğim” diye konuştu.

Öte yandan, Bayazıt’tan boşalan göreve Muş İl Seçim Müdürü Kamuran Turan’ın atandığını öğrenildi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV