Yatağan’da bir ilk olacak

Bu yıl ilk defa 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında av köpekli, omuzlarında silahlarıyla avcılar da kortej yürüyüşüne katılacağı bildirildi.

Yatağan’da bir ilk olacak
 Yatağan Avcılar – Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp, cumhuriyetin 91. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenecek olan törenin kortej yürüyüşünde yer alacaklarını açıkladı.

Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan’ın önderliğinde bu yıl farklı bir tören düzenleneceğini belirten Akalp, kendilerinin de törene davet edilmesi nedeniyle Özkan’a teşekkür ettiğini ifade etti.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Akalp, şöyle konuştu:

“İlçemiz, 1944 yılında belediye kurulduğu günden beri bu bayramların kutlandığını biliyorum. Derneğimiz aslında 1944 yıllarında kurulmuş, demokrasimizin kesintiye uğradığı dönemlerde kapatılarak yenisi açılmış. En son 12 Eylül’de kapatılmış sonra da tekrar açılmıştır. 2006 yılında spor kulübü olarak tüzük değişikliği yaparak son halini verdik.

Amacımız, avcılığı ve atış sporunu gençlerimize sevdirmek, doğayı koruyarak bir tutku olan avcılığı ve atıcılığı severek yeni kuşaklara aktarmak, bölgemizdeki kınalı keklik ve tavşanın sayısını artırmak.

Benim hatırladığım kadarıyla, bayram törenlerinde derneklerin geniş katılımı olmazdı. Kaymakamımızın ilçeye gelişi ile birlikte çok mutlu olduk. Bizden, bayramda aktif olarak katılmamız istendiğinde hemen kabul ettik.

29 Ekim 2014 Çarşamba günü Yatağan Kaya Köstepen Şehir Stadı’nda yapılacak olan kutlama töreninde, kamuflaj, av elbisesi, tüfek ve tasmalı köpeklerimizle geçit töreninde yer alacağız.

Cumhuriyetimize bağlılığımızı, Atamıza saygımızı, bir kere daha ispatlamış olacağız. Tüm avcı ve avcı dostlarını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü saat 09.30’da, kortejde tam teçhizatlı olarak yanımızda olmaya çağırıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2014, 17:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
komik
komik - 7 yıl Önce

Atış sporu nedir yaaa? Avcılar derneğini doğa koruma ve milli parklar müdürlüğü gibi anlatmış zaad...ekolojik sisteme silahla girerek nasıl bir doğa sevgisinden bahsedilebilir? Kasabın dana sevgisi gibi mi acaba...

SIRADAKİ HABER

banner68