Yatağan’da Bomba alarmı

Yatağan Şehir Çöplüğü’nde hurda ayıran işçiler tarafından içerisinde el bombası ve mayın bulunduğu iddia edilen şüpheli paket emniyet birimlerini harekete geçirdi. Şehir çöplüğüne ulaşan polis Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nden bomba imha ekibi isteyerek pakete müdahale etti.

Yatağan’da Bomba alarmı
 Geçtiğimiz 2 Ağustos tarihinde akşam saatlerinde Yatağan Şehir Çöplüğü’nde hurda ayıran işçiler, bir poşet çanta içerisinde 3 adet el bombası ve mayına benzer bir patlayıcı bulduklarını öne sürerek polisten yardım istedi. Olay yerine ulaşan Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüpheli paketi inceledikten sonra Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nden bomba imha ekibi istedi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nden gelen ekipler el bombası olduğu iddia edilen patlayıcıların göz yaşartıcı gaz el bombası ve gaz maskesi filtresi olduğunu tespit etti ve bulunan emvalleri bir poşete koyarak beraberlerinde götürdü.

Emniyet yetkilileri bahse konu olayda yapılan incelemede bahsedilen türde el bombası veya mayın gibi herhangi bir patlayıcının bulunmadığını olay yerinde poşet içerisinde bulunan 3 adet göz yaşartıcı gaz el bombası ve gaz maskesi filtresinin de kullanımdan kaldırılmış olan eski ürünler olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2013, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68