Yatağan’da çevre kirliliği iddiası

Yatağan’nın Ortaova mevkisinde arazisi olan Vedat Baca isimli vatandaş, kanalizasyondan taşan suların arazinin yanından aktığını ve meyvelerinin dereye düştüğünü belirterek, daha önce ilgili kurumlara başvuru yaptığı halde gereken çalışmanın yapılmadığını iddia etti.

Yatağan’da çevre kirliliği iddiası
 Yatağan’ın Ortaova mevkisinde arazisi bulunan Vedat Baca isimli vatandaş, Yatağan kanalizasyonundan taşma olduğunu belirterek çevre kirliliği olduğunu öne sürdü. Yatağan Kanalizasyonundan taşan suların arazisinin yanında bulunan alanda biriktiğini, tarlasında bulunan ağaçlardaki meyveleri dereye düştüğü için alamadığını bundan dolayı zarar ettiğini iddia etti. Vedat Baca daha önce ilgili kurumlara başvurduğunu ve sorunun çözülmediğini öne sürerek; “Yatağan kanalizasyonuna atık suların gittiği Gazi Anadolu Lisesi yanında bulunan aktarım kısmında tıkanma var. Bu nedenle atık sular, tarlamın yanına kadar akıyor. Tarlamın kenarında biriken atık suların içine meyveler düşüyor, hiç birisini toplayamıyoruz. Bu konuyu daha önce ilgili kurumlara bildirdim fakat yeterli çalışma yapılmadı. Aktarım kısmında tıkanma olduğu için sular tarlama, meyve ağaçlarıma kadar geliyor, hiçbir meyveyi toplayamıyoruz. İlgili kurumların gerekli çalışmayı yapmasını bekliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 18:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 7 yıl Önce

yatağanda yıllardır arıtma var mı? yok. peki kanalizasyon nereye veriliyor. düşük kod neresi çine çayı. altında ova çine çayından sulanan sebzeleri yatağanın bilinçli insanları almıyor.

SIRADAKİ HABER

banner68