Yatağan’da Deprem Tatbikatı Yapıldı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliği ile “Deprem Anı, Çök Kapan Tutun ve Tahliye Tatbikatı” gerçekleştirildi.

Yatağan’da Deprem Tatbikatı Yapıldı

“2022 Afet Tatbikat Yılı” kapsamında ülke genelinde eş zamanlı olarak, Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatı, il ve ilçe müftülükleri, eğitim merkezleri, Dini Yüksek İhtisas Merkezleri ve Kur’an Kursu olmak üzere 24 bin 39 hizmet binasında düzenlenen Deprem Anı, Çök Kapan Tutun ve Tahliye Tatbikatına, 843 bin 299 kişi katılım sağladı.

"çök kapan tutun" tatbikatının Yatağan programında Yatağan Kaymakamlığı’nda gerçekleştirilen tatbikata Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İlçe Jandarma Komutanı Resul Murat Kılıçarslan, İlçe Emniyet Müdürü Adil Haçan, kurum müdürleri ve çalışanlar katıldı. AFAD ve AYA ekipleri tarafından verilen eğitimin ardından düzenlenen deprem tatbikatından sonra, İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi tarafından Düzce Depreminde hayatını kaybedenler için dua okundu.

Muğla’da 38 AFAD Müdürlüğü personeli ve 398 Akredite olmuş STK üyeleri ile 15 AFAD Gönüllülerinin katılımı ve koordinasyonunda 14 Müftülük Binası, 88 yurt ve kuran kursunda, 209 personel ve 1560 öğrencinin katılımıyla il genelinde toplam 2220 kişiyle deprem anı ve tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68