19 Ağustos 2018 Pazar

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Yatağan’da ekiplere iş başı eğitimi

Yatağan Kavşak Depo Alanında, Yatağan ve Kavaklıdere Orman İşletme müdürlüklerinde görevli yangın söndürme ekiplerinin iş başı eğitimleri yapıldı.

22 Mayıs 2018 Salı 08:48
Bu haber 292 kez okundu
Yatağan’da ekiplere iş başı eğitimi

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünce orman yangınlarına karşı görev yapan ekiplerin iş başı eğitimleri yapılıyor. Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde yapılan eğitimlerde 12 Orman İşletme Müdürlüğünde görev yapan arazöz ve yangın söndürme ekipleri eğitimden geçiriliyor. Bu kapsamda Bölge Müdürlüğünde iş başı eğitimlerinin ilki Yatağan Orman İşletme Müdürlüğünde yapıldı. Yapılan tatbikatta Yatağan ve Kavaklıdere Orman İşletme Müdürlüklerinde görev yapan ilk müdahale aracı, tanker ve arazöz ekipleri eğitimden geçirildi.

Yapılan eğitime, Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, Bölge Müdür Yardımcısı Enver Demirci, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Mehmet İşçi, Yatağan Orman İşletme Müdür Vekili Yunus Aydın, işletme şefleri, iş güvenliği uzmanları, orman muhafaza memurları ve yangında görevli işçiler katıldı.

Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, Yatağan’da gerçekleştirilen eğitim öncesi işçilerle bir araya gelerek sohbet etti. Çelik, hatasız kazasız bir yangın sezonu diledi.

 Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde Şube Müdürü Mehmet İşçi, Şube Mühendisleri İsmail Durak, Suat Ünal ve Hasan Sağlar tarafından verilen eğitimlerde araç gereçlerin kullanılmasında dikkat edilecek hususlar, arazözlerde su pompası kullanımı ve bakımı, malzemelerin kontrolü, kişisel koruyucu güvenlik malzemelerin kullanımı ve bakımı, tim oluşumu ve yangına müdahale şekilleri konularında bilgi verildi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV