Yatağan’da “Emekliler” için TOKİ heyecanı

TOKİ tarafından, “Emekli Grubu Konut Projesi” kapsamında Yatağan’a yapılacak 79 konut için kura çekildi.

Yatağan’da “Emekliler” için TOKİ heyecanı
 Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Yatağan’da emekliler için yaptırılacak olan 79 konutun kura çekimi gerçekleştirildi.

"Emekli Grup Konut Projesi" kapsamında Madenler Mahallesi’nde yaptırılacak 2+1 nitelikli 79 konutun kuraları, Yatağan Belediyesi Toplantı Salonu’nda çekildi.

79 konut için 80 başvuru olması nedeniyle kura çekiminin yapıldığını belirten Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, “TOKİ konutlarının yapılacağı yer, emeklilerimiz için harika bir yer. Bu konutların yapımı tahminen 18 ay sürecek. Buranın altyapısı, kanalizasyonu ve yolu, büyükşehir belediyemiz tarafından yapılacak. O konuda görüşmelerimizi yaptık. Burada sosyal tesislerle ilgili bir eksiklik var. Bunu da sizlerle birlikte tamamlayacağız. TOKİ, çok büyük işler yapan bir kuruluşumuz. Binaların sağlam ve düzgün bir şekilde yapılacağına inanıyorum. Diğer hizmetler de belediyemiz ve büyükşehir belediyemiz tarafından yapılacak. TOKİ konutlarının, yeni sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar, başvuru bedellerini, 28 Ocak 2016 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası Yatağan Şubesi’nden geri alabileceği ve projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra TOKİ tarafından belirlenecek tarihte “Konut Belirleme Kurası” çekileceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95