Yatağan’da “eş zamanlı” huzur operasyonu

Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen huzur operasyonun Yatağan ayağında, polis ekipleri tarafından ilçede geniş kapsamlı denetimler yapıldı.

Yatağan’da “eş zamanlı” huzur operasyonu
 Muğla-Aydın karayolundaki uygulama noktası, Belediye Meydanı ve ilçenin çeşitli noktalarında, Yatağan Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 25 personelin katılımıyla düzenlenen operasyonda, araçlar ve işyerleri kontrol edildi.

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak polis ekipleri tarafından yapılan kontrollerde, yol kontrolleri ve aramalar da yapıldı.

7 ekip tarafından gece boyunca devam eden aramalarda, kafe, büfe, kıraathane ve restoran olmak üzere 12 işyerinde detaylı kontrol ve aramalar yapıldı. Yapılan kontrollerde, kurallara uymayan 4 işyeri hakkında yasal işlem uygulandı.

175 kişinin kimlik sorgusunun, 58 aracın ise kontrollerinin yapıldığı operasyonda, bir aranan şahıs yakalandı ve kurallara uymadığı belirlenen 4 araç için yasal işlem yapıldı.

Öte yandan, Türkiye genelinde 81 ilde gerçekleştirilen “Huzur” operasyonunda, 5 bin 863 ekip, 40 bin 507 personel, 7 helikopter, 10 deniz aracı ve 138 dedektör köpek görev aldığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96