Yatağan’da fotoğrafçılık eğitimi verilecek

Yatağan Belediyesi ve Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği (MARFOD) iş birliğiyle Yatağan’da fotoğrafçılık eğitimi verilecek. İlk aşamada yetişkinler için verilmesi planlanan eğitimin daha sonra lise öğrencilerine yönelik de verilmesi düşünülüyor.

Yatağan’da fotoğrafçılık eğitimi verilecek
 Yatağan ilçesinin doğal ve tarihi güzelliklerini yine yörenin insanlarının gözünden tanıtmayı amaçlayan Yatağan Belediyesi, ilçedeki fotoğraf meraklılarına eğitim vermek için çalışmalara başladı.

Bu doğrultuda geçtiğimiz günlerde Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği (MARFOD) üyelerini ağırlayan Yatağan Belediyesi, dernekle birlikte hareket ederek ilçede bir fotoğrafçılık eğitimi için kolları sıvadı. Derneğin de bu konudaki girişime olumlu cevap vermesiyle, 18 Şubat cumartesi günü Yatağan Belediyesi toplantı salonunda eğitim verilmesine karar verildi. Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın da katılacağı eğitimin saat 10.00’da başlaması planlanıyor.

Konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Işık, fotoğrafçılık eğitimine kayıtların başladığını, kayıt yaptırmak isteyenlerin Kültür ve Sosyal İşler Birimine müracaatta bulunması gerektiğini söyledi.

Işık, eğitimlerin 18 Şubat ve 25 Şubat tarihlerinde iki etaptan oluştuğunu belirterek, “Sabah saatlerinde belediyemizin toplantı salonunda verilecek eğitimin ardından uygulamalı eğitime geçilecek. Bu kapsamda, eğitime katılanlar öğrendiklerini Kapubağ ve Meyistan mevkisinde uygulama şansı bulacak. Eğitimler ücretsiz olup tüm vatandaşlarımız davetlidir” dedi.

Öte yandan, MARFOD Yönetim Kurulu Başkanı Koray Ürkmez ise, Yatağan Belediyesi’nin fotoğrafçılığa karşı olan ilgisinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Ürkmez, Yatağan Belediyesi’yle birlikte verilecek olan eğitimlerle ilçedeki fotoğrafçılığa meraklı vatandaşlarla bir araya gelecek olmalarından dolayı heyecanlı olduklarını belirterek, “Eğitimlerde, fotoğraf makineleri ve yardımcı aksesuarları, objektif, diyafram, enstantane, ışık ölçümü, ISO, beyaz dengesi, ışık okuma teknikleri ve kompozisyon konularında eğitim verilecek. Daha sonra ekibimizle birlikte fotoğrafçılığa meraklı olan vatandaşlarımız, uygulamalı eğitime katılacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95