banner80

Yatağan’da geniş kapsamlı denetim gerçekleştirildi

Yatağan ilçesinde, pandemi kapsamında Vali Yardımcısı Caner Yıldız’ın da katıldığı denetim düzenlendi. Kamu, kurum ve kuruluşlarının yanı sıra pazaryerini denetleyen heyet, vatandaşların maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyması nedeniyle memnuniyetlerini dile getirdi.

Yatağan’da geniş kapsamlı denetim gerçekleştirildi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle her gün ilgili kurumların personelleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerin genişletilmiş hali, çarşamba günü düzenlendi.

Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’ndan sorumlu Vali Yardımcısı ve Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, İlçe Jandarma Komutan Vekili Başçavuş Mehmet Akkoyun, polis, jandarma ve zabıta ekiplerinden oluşan heyet, ilçede denetim gerçekleştirdi.

Kamu, kurum ve kuruluşlarının yanı sıra çarşamba pazarını denetleyen heyet, vatandaşların maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymasından dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, hassasiyetlerinden dolayı Yatağanlılara teşekkür ettiler.

Heyet, daha sonra Yatağan Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı’nı ziyaret ederek, pandemi süreci hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Yıldız ve beraberindekiler, daha sonra Stratonikeia Antik Kenti’ne giderek YİKOP, GEKA ve diğer kuruluşlarının katkısıyla gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyerek, Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt’ten bilgi aldı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68