Yatağan'da Gezi Parkı Hareketliliği

Taksim Gezi Parkı'nda küçük bir gurup tarafından yapılan protestolarla başlayarak tüm yurdu saran 'Diren Gezi Park' eylemleri Yatağan'ı da hareketlendirdi. Pazartesi günü bazı öğrenci gurupları tarafından Atatürk Anıtı önünde Gezi Park protestolarına destek amaçlı olarak saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunurken, sosyal paylaşım siteleri üzerinden bugün saat 16:30'da yapılması planlanan ikinci bir destek eyleminin çağrısı yapılıyor.

Yatağan'da Gezi Parkı Hareketliliği
 Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçların sökülerek yerine alışveriş merkezi yapılacağı iddiaları üzerine tüm Türkiye'yi saran 'Diren Gezi Park' eylemleri Yatağan'ı da hareketlendirdi. 
Pazartesi günü saat 17:00'de sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda öğrencinin katılımıyla Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunurken ikinci bir eylem hazırlığının çağrısı ise sosyal paylaşım siteleri üzerinden yapılıyor. 
Bazı öğrenci gurupları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri tarafından yapılan çağrılarda, Gezi Park eylemine Yatağan'dan da destek verileceği ve saat 16:30'da Atatürk Anıtı önünde toplanılacağı belirtilerek, desteklerin devam edeceğinin altı çiziliyor. 
Bilindiği üzere, Gezi Parkı'na alışveriş merkezi yapılacağı iddiaları ilk etapta küçük bir gurup tarafından protesto edilmiş, ardından olayların büyümesiyle protesto ve eylemler bütün Türkiye'ye yayılmıştı. 
Muğla merkezde düzenlenen eylemlere de Yatağan'dan çok sayıda kişi destek vermişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2013, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER