Yatağan’da Girişimcilik Eğitimine yoğun ilgi

Yatağan ilçesinde, MUTSO ile KOSGEB işbirliğiyle açılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine girişimci adayları yoğun ilgi gösterdi. 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar geri ödemeli desteğin önünü açacak eğitimin ay sonuna doğru yenisinin açılacağı bildirildi.

Yatağan’da Girişimcilik Eğitimine yoğun ilgi
Muğla Ticaret ve Sanayi Odası(MUTSO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı(KOSGEB) işbirliğiyle girişimci adaylarına yönelik düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Yatağan Halk Eğitim Merkezi binasında başladı.

MUTSO ve KOSGEB işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitim için Yatağanlılar yoğun ilgi gösterdi. 30 kişilik kontenjanı bulunan eğitime 110 kişi başvuru yaptı.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren, MUTSO Meclis Başkanı Koray Özcan, “30 kişilik kontenjanı bulunan KOSGEB Girişimcilik Eğitimine 110 kişi başvurdu. Yatağanlıların yoğun ilgisine karşılık önümüzdeki günlerde yeni eğitimlerin açılması için çalışmaları başlattık” dedi.

MUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Can da, “Eğitimlere katılan tüm girişimci adaylara başarılar diliyorum. Umarım eğitimleri başarıyla tamamlar ve girişimcilikleriyle güzel ve başarılı işlere imza atarlar” diye konuştu.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini veren KOBİ Uzmanı Gültekin Bozkurt ise, amaçlarının girişimcilik kültürünü yaygınlaştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak olduğunu söyledi.

4 günlük eğitim boyunca iş planı nasıl yapılır, iş kurarken nelere dikkat edilmeli gibi hususlar anlatılacak.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan girişimci adaylarına 50 bin liraya kadar hibe ve 100 bin liraya kadar geri ödemeli destek veriliyor.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner49

banner53

banner52

banner47