Yatağan’da hayvan aşılama çalışmaları sürüyor

Yatağan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli veteriner hekimler, her gün mahalle mahalle gezerek aşılama çalışmalarını sürdürüyor. Şap aşılamalarını tamamlayan ekipler, LSD(Çiçek hastalığı) ve kedi ile köpek aşılamalarını sürdürüyor.

Yatağan’da hayvan aşılama çalışmaları sürüyor
 Yatağan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli veteriner hekimler, ilçeye bağlı mahalleleri gezerek hayvan aşılama çalışmalarını sürdürüyor. Şap aşılaması kapsamında, bakanlığın belirttiği rakam olan 18 bin 500 hayvanı aşan Yatağan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, 19 bin 700 hayvana şap aşısı yaptı.

Şap aşılamasının 31 Mart tarihinde sona erdiğini belirten yetkililer, LSD(Çiçek hastalığı) ve kedi ile köpek aşılamalarını sürdürdüğünü kaydettiler.

Yetkililer, konuyla ilgili olarak “Aşılamanın hayvan sağlığı ve ekonomik açıdan çok büyük bir öneme sahip olmasının yanında hayvancılık desteklemeleri tebliği gereğince yeni doğan buzağıların sahiplerinin destekleme alabilmesi için istenilen şartlardan birisi de brusella aşısının da yaptırılmış olması gerekmektedir. Bu nedenlerden dolayı çiftçilerimizi hayvanlarını aşılatma hususunda hassas davranmalarını ve ihmal etmemelerini rica ediyoruz” diye konuştular.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2017, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95