Yatağan’da hedef, sorunsuz trafik!

Yatağan Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen trafik denetlemeleri ve eğitici bilgilendirmeler ile ilgili kurumların yaya geçidi çizgileri çizilmesiyle büyük bir farkındalık yaratılıyor.

Yatağan’da hedef, sorunsuz trafik!

Yatağan Emniyet Müdürlüğü’nün trafik ekipleri, son günlerde sıklaştırdıkları trafik denetimleri ve eğitici bilgilendirmelerine devam ediyor.  İlçenin çeşitli noktalarında gerçekleştirilen trafik denetimlerinde trafik kurallarına uymayanlara yasal işlem başlatılırken vatandaşlar trafik kuralları hakkında bilgilendiriliyor. Ekipler, ilçedeki okullarda gerçekleştirdikleri eğitimlerde de öğrencileri bilgilendirmeye devam ediyor.

Özellikle öğrenci giriş ve çıkışlarında okul önlerinde gerçekleştirdikleri denetimlerle dikkatleri üzerine çeken trafik ekipleri, ilçedeki trafik sorununu tamamen ortadan kaldırmak için sıkı çalışmalar gerçekleştiriyor.

Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerinin talebi üzerine Karayolları ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından okul önlerine, İnönü Bulvarı, Cumhuriyet ve Atatürk Caddesi üzerindeki birçok noktada yaya geçidi çizgisi çizildi. Çizgilerin bulunduğu yere, sürücülerin okuyabileceği şekilde “Önce yaya” yazılarak karayolları karşıdan karşıya geçmek isteyen yayalara yol verilmesi gerektiği mesajları veriliyor.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER