Yatağan’da Hemşireler Günü Kutlaması

Her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftası nedeniyle Yatağan Devlet Hastanesi’nde görev yapan hemşireler ve hastane yönetimi Hastane yemekhanesinde bir araya geldi.

Yatağan’da Hemşireler Günü Kutlaması
  

Modern hemşireliğin kurucusu olarak kabul edilen Florence Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs tarihinden başlayarak takip eden hafta boyunca kutlanan Hemşireler Haftası’nı Yatağan Devlet Hastanesi’nde görev yapan hemşireler hastane yemekhanesinde düzenlenen etkinlikle kutladı.

Sağlık Sen, Türk-Sağlık Sen ve SES sendikaları sponsorluğunda düzenlenen etkinlikte hemşirelerin meslekte yaşadığı sorunlar da dile getirilirken, kutlamalara Yatağan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Gürsel Topal’ın yanı sıra sendika temsilcileri ve Yatağan Devlet Hastanesi’nde görev yapan hemşireler katıldı.

Kutlamalar hakkında bilgi aldığımız Yatağan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Gürsel Topal; “Öncelikle bütün hemşirelerimizin Hemşireler Günü’nü ve Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Modern hemşireliğin kurucusu olarak kabul edilen Florence Nightingale’in doğum günü olan 12 Mayıs tarihinde kutlanan Hemşireler Günü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Yatağan Devlet Hastanesi’nde görev yapan arkadaşlarımız için düzenlediğimiz etkinliğe ise Sağlık Sen, Türk-Sağlık Sen ve SES sendikaları ilçe temsilcilikleri sponsor oldu. Ayrıca sendika temsilcilerimiz de aramızda. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2013, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER