Yatağan’da içine zehir koyulan mama bir köpeği telef etti

Muğla’nın Yatağan İlçesi Çukuröz Mahallesinde geçtiğimiz hafta ormanlık alanda hareketsiz şekilde bulunan ve zehirlendiği düşünülen köpek, yetkilileri ayağa kaldırdı.

Yatağan’da içine zehir koyulan mama bir köpeği telef etti

Olay 3 Ocak günü gerçekleşti. Çukuröz Mahallesinde oturan Avcılar Atıcılar Derneği üyesi Muhammet Kırlı ormanda tomruk çekerken kendisiyle yakın olan evinden gelen domuz avlarında kullandığı 5 yaşındaki köpek ile ormanda çalıştıkları sırada önceden o civarlara çakallar için bırakıldığı anlaşılan zehirli bir yiyeceği yemesiyle iki köpeğini de kaybeden Muhammet Kırlı’nın Dernek Başkanı Ali Akalp ile iletişime geçmesinin ardından İlçe Tarım Müdürlüğü Veteriner Hekimleri ve jandarma yönlendirildi.
Tutulan tutanaklar ve yapılan incelemelerin ardından köpeği zehirlediği düşünülen bir kişi jandarma ekipleri tarafından ifadesi alınması üzerine karakola gönderildi. Aynı kişinin daha öncede benzer bir olayla ilgili yargılandığı öğrenildi.
Yatağan Avcılar Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Derneği Başkanı Ali Akalp konu ile ilgili; zehir koymanın büyük bir suç olduğunu, 2 yıl kadar kesin hapis cezası bulunduğunu belirtti. Ayrıca bu yüzden avcıların uzun süredir Çukuröz Mahallesine ava gitmeye korktuklarını söyleyerek herkesin bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Dedi

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90