18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Yatağan’da ilki Akpınar Hayvancılığa verildi

Yatağan’daki hayvancılık işletmelerinden Akpınar Hayvancılık’a, Türkiye'de çok az sayıda firmanın almayı başardığı "Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası" verildi.

22 Haziran 2018 Cuma 08:40
Bu haber 677 kez okundu
Yatağan’da ilki Akpınar Hayvancılığa verildi

Yatağan’ın ilk Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası'nı Yener Akpınar’ın sahibi olduğu Akpınar Hayvancılık aldı.

Türkiye genelinde çok az çiftliğin sahip olduğu sertifika, sığır tüberkülozu, sığır, koyun, keçi brusellozu ile etkin mücadele eden, sürdürülebilir hayvancılığı sağlayan ve hayvanlardan insanlara bulaşabilen bu hastalıklardan halk sağlığını koruyan işletmelere veriliyor.

Hayvancılık Sektörü için büyük önem taşıyan Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası, söz konusu işletme ya da çiftlikte bu tür hastalıklara karşı tüm kontroller ve önlemlerin alındığını, tüm resmi denetlemelerden başarıyla geçildiğini gösteriyor.

Sertifika töreninde konuşan Yatağan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Hakkı Yüksel, “Yatağan’da ilk kez bir büyükbaş hayvan işletmesi, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Akpınar Hayvancılık İşletmesinin gayretli çalışmaları ve yapılan testler sonucunda ‘Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası’nı almıştır. Bu sertifika ile insanlara bulaşma riski olan tüberküloz ve brucella hastalıklarının işletmede olmadığı tespit edilmiştir. Böylece Akpınar Hayvancılık işletmesi Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası ile diğer işletmelerden farklı desteklemeler almaya hak kazanmıştır. İşletmeyi ve emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV