Yatağan’da İlköğretim Haftası kutlandı

Yatağan ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi.

Yatağan’da İlköğretim Haftası kutlandı

İlköğretim Haftası nedeniyle Atatürk anıtı önünde bir araya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, şube müdürleri ve Milli Eğitim camiasının temsilcileri, anıta çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, pandemi nedeniyle sosyal mesafe kuralına uyularak asgari düzeyde katılım yapıldı.

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alemdar, yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğretmenlere, velilere ve öğrencilere hayırlı olmasını temenni ederek, “Koronavirüs tehdidi ile bir parça kalbimiz kırık olarak başladığımız 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nda öğrencilerimiz dönüşümlü olarak okullarıyla buluşuyor. 2023 eğitim vizyonunun mutlu çocuklar ve güçlü Türkiye ilkesi doğrultusunda, öncelikle çocuklarımızın sağlığını önemseyerek mutluluğunu ve bunun onlara vereceği üretkenlikle beraber devletimizi güçlü kılma çabası içerisindeyiz. Eğitim camiamızın neferleriyle birlikte bize emanet nesilleri vatana, millete ve bayrağa faydalı nesiller olarak yetiştirmeye özen gösteriyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68