Yatağan’da İşkur İrtibat Bürosu açıldı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Muğla Müdürlüğü tarafından Yatağan ilçesinde irtibat bürosu açıldı.

BURAK ALPER KUŞ
Yatağan’da İşkur İrtibat Bürosu açıldı

İşkur Muğla Müdürlüğü ile Yatağan Kaymakamlığı arasında imzalanan protokolle, Yatağan Hükümet Konağı’nda İrtibat Bürosu açıldı.

İrtibat Bürosu’nda Yatağan Kaymakamlığı’nın görevlendireceği bir kişinin görev  alması için kaymakamlık makamında protokol töreni düzenlendi.

Protokol törenine, Kaymakam Hayrettin Çiçek ve İşkur Muğla Müdürü İlyas Sarıyerli katıldı.

Çalışma ve İşkur Müdürlüğü’nün Yatağan’da açacağı irtibat bürosunun müdürlüğün hizmetlerinin daha fazla kişiye ulaşması için önemli olduğunu belirten Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, müdürlüğün talebi üzerine kaymakamlık personelinin büroda görevlendirildiğini söyledi.

İrtibat bürosunun kurulmasından dolayı Sarıyerli’ye teşekkür eden Çiçek, “İrtibat bürosunun kurulması, ilçemiz için önemli bir hizmettir. Bu sayede hem zaman hem de kaynak israfının önüne geçilecek. Artık hemşerilerimizin talepleri daha kısa sürede yerine getirilebilecek” dedi.

İşkur olarak Muğla’nın tüm ilçelerinde çalışma ve istihdam alanında hizmet verdiklerini belirten İl Müdürü İlyas Sarıyerli ise, hizmetleri daha çok vatandaşa ulaştırabilmek için planlamalar yaptıklarını söyledi.

Sarıyerli, yerinden yönetim anlayışıyla hareket ettiklerini kaydederek, “Yatağan’da kurslar düzenliyoruz. Bu konuyu da Yatağan Kaymakamımızla paylaştığımızda memnuniyetle karşıladılar. Vatandaşlarımızın müracaat yapacağı zaman artık Muğla’ya gelmesine gerek kalmayacak. Hükümet konağında açılacak büroya gelen vatandaşlarımız gerekli müracaatlarını yapabilecek” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER