Yatağan’da ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesi

Yatağan ilçesindeki okul müdürlerine ve öğrenci servisi şoförlerine ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesi kapsamında eğitim verildi.

Yatağan’da ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesi
 2014 yılında, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin arasında imzalanan iş birliği protokolüyle hayata geçirilen 'İyi Dersler Şoför Amca' projesi, Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında faaliyetlerine başladı.

Yatağan ilçesinde, taşımalı eğitim araçlarını kullanan şoförlere Yatağan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) Konferans Salonunda, İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Trafik Tim Komutanı Üstçavuş Emrah Sarı tarafından eğitim semineri verildi.

'İyi Dersler Şoför Amca' sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 2014 yılı boyunca saha uygulamalarının yapılacağı on il arasında bulunan Muğla ili ve ilçelerinde servis şoförlerinin eğitim alması sağlanacak.

Servis şoförlerinin, trafik ekiplerince sürüş konusunda bilinçlendirilirken, trafik güvenliği ve ilk yardımın yanı sıra, servislerde zamanlarının önemli bir bölümünü geçirdikleri çocuklara, davranışlarıyla doğru rol model olmalarını sağlayabilmek üzere, trafikte davranış ve iletişim konularında eğitim verildi.

Eğitime, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Şube Müdürü Mustafa Akdere, Sınırlı Sorumlu 20 No’lu Yatağan Minibüsçüler ve Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Tugay Yaka ile okul müdürleri ve öğrenci taşıma araçlarını kullanan şoförler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2014, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68