“YATAĞAN’DA İZ BIRAKANLAR” ÇIKTI

Yatağan Demeç Gazetesi köşe yazarı Turgay Mutlu’nun gazetede yayınlanan söyleşilerinin yer verildiği “Yatağan’da İz Bırakanlar” adlı kitabı çıktı. 51 söyleşinin yer aldığı kitabın geliri ise ADD Yatağan Şubesi’ne aktarılacak.

“YATAĞAN’DA İZ BIRAKANLAR” ÇIKTI
 Yatağan Demeç Gazetesi köşe yazarı Turgay Mutlu, gazetede yayınladığı 51 söyleşisini bir kitapta topladı. Mutlu’nun Yatağan Demeç Gazetesi’nde yayınladığı ve okuyucuların merakla takip ettiği söyleşilerden hazırlanan “Yatağan İz Bırakanlar” adlı kitabı çıktı. İlk basımı bin adet yapılan “Yatağan’da İz Bırakanlar - Tarihsel Söyleşiler” adlı kitabından elde edilecek gelir, Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şubesi tarafından öğrencilere burs olarak verilecek, bir kısmı ise şube binasına yer alınması için kullanılacak.

Yatağan Anıl Ofset & Matbaacılık Tesisleri’nde basımı yapılan kitabın ön kapağında, Ressam Ülkü Cengiz Taşkın’ın “Kadın ve Arı” adlı resmi yer alıyor. Mehmet Küçük tarafından çekilen kitabın arka kapağında ise Hamdi Topçuoğlu’nun “Pınarbaşı’nda Üç Çınar” adlı şiiri yer alıyor. “Yatağan’da İz Bırakanlar  - Tarihsel Söyleşiler” kitabının baskı öncesi hazırlıkları da Fatma Çadır tarafından yapıldı.

Kitap hakkında bilgi veren Turgay Mutlu, şunları söyledi:

“Yatağan'da İz Bırakanlar, alışılagelen yaşam öykülerinin kitabı olarak tasarlanmadı. Söyleşi yaptığım kişilerin yaşamlarının değişik dönemlerinden geniş kesitler aldım. Amacım Yatağan'dan yetişen, ilçemizde, ilimizde hatta Türkiye'de iz bırakan değerlerimizi tanıtarak ilçemizin kültür ve tarihine ışık tutmak, bu sayede gelecek kuşakların kendi yol haritalarını çizmelerine katkı sağlamaktı. Bu kitapta, söyleşi yaptığım kişiler, bu topraklarda yetişmiş, her biri sanatta, eğitimde, bilimde ve siyasette ilçemize hizmet etmiş, ülke çapında değerler üretebilmiş kişilerdir. İlk kitabım olan Yatağan’da İz Bırakanlar’ı 51 kişiyle tamamladım. Yatağan Demeç Gazetemizde yaklaşık 20 aydan bu yana yayınlanan söyleşileri kitaplaştırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kitabın çıkmasında bana destek olan, motive eden başta Hamdi Topçuoğlu olmak üzere, kapak resmi için Ülkü Hanım’a ve eşi Yılmaz Taşkın’a, kitabıma verdikleri katkılardan dolayı Prof. Dr. Şadan Gökovalı, Araştırmacı - Yazar Ünal Türkeş, Ayperi Turgutoğlu, emekli öğretmenler Nurcan Turgutoğlu, Mehmet Turgutoğlu, Cemal Gürpınar, Yazar Tunç Kurt, Şair İlyas Doğan, Yazar Ali Ekber Ataş, Demeç Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ferit Topaloğlu, Demeç Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Fatma Çadır, Editör Mehmet Küçük, Has Kar firması, Eczacı Atilla Totoş, Yücel Ayhan, oğlum Cemil Mutlu'ya, ayrıca kızım Harika ve eşim İnci Hanım'a çok teşekkür ediyorum. İlk kitabımın okurlarla buluşmasından son derece mutluyum, herkese iyi okumalar diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 09:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
BARIŞ DEMİRCİ
BARIŞ DEMİRCİ - 7 yıl Önce

abi̇ bi̇zde seni̇nle gurur duyuyoruz.başarilarin dai̇m olsun i̇nşAllah.....

SIRADAKİ HABER

banner95