banner80

Yatağan’da “Kadına şiddete, şiddetle hayır” yürüyüşü

Yatağan ilçesinde bir grup, Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için yürüdü. Atatürk Anıtı önünde toplanan grup, Aslan’ın katil zanlılarının fotoğraflarını yakarak cinayeti protesto etti.

Yatağan’da “Kadına şiddete, şiddetle hayır” yürüyüşü
 Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın ardından kadına yönelik şiddete ve kadın cinayetlerine tepki gösteren bir grup, Yatağan Otogarı’nda toplandı. Grup, Atatürk Anıtı’na doğru slogan atarak yürüyüşe geçti.

Çoğunluğu lise öğrencilerinden oluşan grup adına Atatürk Anıtı’nda bir basın açıklaması yapan Ömer Kakkaç, Yatağanlıların yaşanan olaya tepkisiz kalamayacağını düşünerek, arkadaşları ile birlikte “Kadına şiddete, şiddetle hayır” eylemi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Grup içerisinde yer alan herkesin birer Özgecan olduğunu ifade eden Kakkaç, yaptığı konuşmada, “Özgecan’ı tanımıyorum ama o benim ablam, kardeşim, arkadaşımdı. Yapılan caniliği, bir erkek olarak sindiremiyorum. Böyle pislikler yüzünden, erkek olmamdan utanıyorum. Mekanın cennet olsun Özgecan. Artık başka Özgecanlar ölmesin diye idam istiyoruz” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının ardından Özgecan Aslan’ın katil zanlılarının fotoğraflarını yakan grup, ağızlarına siyah bant yapıştırarak oturma eylemi yaptı.

Grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 19:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ist_48
ist_48 - 7 yıl Önce

Su cumle cok komik olmus `` grup olaysiz bir sekilde dagildi`` :) sanki olay yaratabilme olasiligi olan bir grupmus gibi anlasiliyo

SIRADAKİ HABER

banner68