Yatağan’da Kadir Gecesi Coşkusu

Yatağan Müftülüğü tarafından YEAŞ Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen Kadir Gecesi özel programına çok sayıda kişi katıldı.

Yatağan’da Kadir Gecesi Coşkusu
 Yatağan Müftülüğü tarafından Kadir Gecesi dolayısıyla YEAŞ Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen Kadir Gecesi özel programına halk yoğun ilgi gösterdi.

Yatağan’da görev yapan hafızlar ve din görevlileri tarafından sunulan Kur’an ziyafetine, camilerde Kadir Gecesi ibadetini yerine getiren çok sayıda kişi katılırken, tekbirler ve Salatu selamlarla, ilahi ve kasidelerle gece ihya edildi.

Programın sonunda mübarek Kadir Gecesi ve Kur’an üzerine konuşma yapan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz, Kadir Gecesi’nin mana ve önemi üzerinde durarak, gecenin en güzel şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

İlçe Müftüsü Yılmaz yaptığı konuşmada; “Kadir gecesini en güzel  şekilde idrak etmenin yolu, Kur’an’ın kadrini kıymetini bilmek, zihinlerimizi ve gönüllerimizi Kur’an ile yeniden inşa etmek, Allah’ın ipi Kur’an’a sarılmak, imana, merhamete, adalete sarılmaktır.

Büyük günde hesaba çekilmeden evvel kendimizi sorgulamak ve nefs muhasebesi yapmak, mazlumlar için dua etmek, gözyaşı dökmek, dertlilerin dertleriyle dertlenmek, acılarını paylaşmak bu gecenin hatırınadır.

Bu gece tan yeri ağarıncaya kadar ibadetle, tevbe ve duayla, tefekkürle, sohbetle dolu dolu manevi bir atmosfer yaşamak gerekmektedir. Bu gecenin huzur-mutluluk-sağlık ve esenlik getirmesini; gönüllerimizden geçen tüm iyi ve güzel dileklerimizin gerçekleşmesini diliyoruz. Ramazan ayı süresince yapmış olduğumuz tüm ibadetlerimizin ve hayırlarımızın kabulünü, bu gecenin Rabbimiz katındaki kadrimizin yücelmesine vesile olmasını dileyerek, herkesin  Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum. Kadir Gecesi programı için bu güzel mekanı tahsis eden başta YEAŞ Genel Müdürü İbrahim Hakkı GÜL olmak üzere diğer tüm yöneticilere ve çalışanlara şükran borçluyuz” dedi.

Ayrıca program Ramazan boyunca okunan hatimlerin, oruçların, ibadetlerin duasıyla sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2013, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER