banner80

Yatağan’da Kasım Ayı Güvenli Eğitim Toplantısı Yapıldı

Okullarda güvenli ortamın sağlanmasına yönelik koruyucu ve önleyici tedbirlerin artırılması amacıyla 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Güvenli Eğitim, “Kasım Ayı Okul Aile Birliği Başkanları Toplantısı” Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü Başkanlığında gerçekleştirildi.

Yatağan’da Kasım Ayı Güvenli Eğitim Toplantısı Yapıldı


Yatağan Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Kaymakam Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa TOKSÖZ, İlçe Emniyet Müdür V. Emre Arslan,  İlçe Jandarma Komutan  Jand. yüzbaşı Resul Murat Kılıçarslan , İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, İlgili kurum amirleri, okul müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan sunumda Kasım Ayında pandemi ile mücadele kapsamında okullarda alınan tedbirler, taşımalı eğitimin kalitesinin arttırılmasına yönelik faaliyetler, trafik ve yaya güvenliği kapsamında Emniyet ve Jandarma tarafından verilen eğitimler, güvenlik tedbirleri ve uygulamalar, sosyal ve kültürel faaliyetler ile okulların elde ettiği başarılı çalışmalar katılımcılarla paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Kütüphanesiz Okul Kalmasın “ projesi kapsamında Yatağan İlçesinde kütüphane kazandırılan 22 okulun görüntülerine yer verilen sunumda öğretmenlerin el birliği ile okullarını boyayarak öğrenciler için kütüphaneleri hazırladıkları belirtildi. Yatağan Belediyesine Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesine verdiği katkılar için teşekkür edildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyası kapsamında yapılan çalışmaların aktarıldığı sunumda kampanya için hazırlanan ve Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin yer aldığı kamu spotunun video gösterimi yapıldı.

Yapılan sunumun ardından eğitim ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü “Öğrencilere güvenli, huzurlu ve sağlıklı bir ortamda eğitim öğretim hizmeti sunmak sorumluluğuyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarının paydaşlığında gayret ve çaba içerisinde olduklarını ifade etti. Bu noktada okul müdürlükleri ve okul aile birliklerinin bir arada eş güdüm içerisinde çalışmalarının çok önemli olduğuna vurgu yaptı.”

Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, ailelerin çocuklarımızı meslek sahibi olabilecekleri bölümlere ve okullara yönlendirmelerinin önemine değinerek, “Çocuklarımızı bir yarışa sokmak ve kendi hayallerimizin peşinde onları koşturmak yerine, okudukları okullardan bir meslek sahibi olarak çıkabilecekleri bölümlere yönlendirmeliyiz, Onları milli değerlerine bağlı, kültürünü koruyan hayırlı birer evlat olarak yetiştirmek için çalışmalıyız” dedi.

Okulların fiziki ihtiyaçlarının karşılanması için Yatağan Belediyesi olarak her türlü desteği verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, “Okullarımızın ihtiyaçlarını ilçe milli eğitim müdürlüğümüz ile koordineli olarak tespit ederek çözmek için çalışıyoruz. Yatağan Belediyesi olarak çocuklarımızın eğitim gördükleri okul yuvalarının kalitesini arttırmak için Belediyemiz olarak her zaman görev başındayız” dedi.

Toplantıda söz alan Yatağan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Yazıcı öğrencilerimizin de mutlaka aşı olmaları gerektiğini ifade ederek, “Devam eden pandemi sürecinde salgın farklı varyantlarla tüm dünyada öldürücü olmaya devam ediyor. Bu sebeple özellikle okullarda öğrenim gören öğrencilerimizin de salgından etkilenmemeleri için aşı olmaları gerekiyor; bunun için velilerimizin çocuklarımızı teşvik etmesi çok önemli” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar sunumda “Sayın Kaymakamımızın himayelerinde Yatağan Belediyesinin de vermiş oldukları desteklerle  çok kısa zamanda tüm okullarda hazırlıkların tamamlandığı ve Yatağan’da kütüphanesiz okul kalmadığı aktardı.”

İlçe Emniyet Müdür V. Emre Arslan,  İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak okul müdürlükleri ile koordinasyon içerisinde, okul önü ve okul çevrelerinde gerek trafik gerekse emniyet yönünden tüm güvenlik tedbirlerini alıyoruz. Vatandaşlarımızın da aynı duyarlılık içinde farkettikleri şüpheli bir durumu mutlaka emniyet personeli ile paylaşmalarının çok kritik öneme sahip  olduğunu ifade etti.

Toplantı görüş ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68