Yatağan’da koronavirüse karşı 'Dezenfekte Tüneli'

Yatağan ilçesinde belediye tarafından koronavirüs önlemleri kapsamında iki noktada 'Dezenfekte Tüneli' oluşturuldu.

Yatağan’da koronavirüse karşı 'Dezenfekte Tüneli'

Yatağan Belediyesi tarafından koronavirüs önlemleri kapsamında 'Dezenfekte Tüneli' oluşturuldu. Otogar yanı ve pazar yeri girişinde hizmete sunulan dezenfekte tünelinde bütün vatandaşlar ücretsiz dezenfekte olabilecek.

Yatağan Belediyesi, ilçe genelinde koronavirüse karşı başlatılan temizlik ve ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda belediye ekipleri tarafından 'Dezenfekte Tüneli' hizmetini hayata geçirildi. Tünel 3 metre uzunluğunda kabinden oluşurken, otomatik sensörler aracılığı ile devreye giriyor. İçerisine giren insanları algılayan tünel, solüsyon buharı salgılayarak, insanların her yanını dezenfekte ediyor. Solüsyon buharının insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi bulunmuyor.

Dezenfekte tünelinden geçen ilk kişi ise, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve Belediye Meclisi üyeleri oldu.

Yatağan’da henüz koronavirüs vakasının bulunmadığının altını çizen Toksöz, burada yaptığı açıklamada, koronavirüsün bulunmayacağı anlamına gelmeyeceğini söyledi.

Toksöz, vatandaşların daha bilinçli olması için öncülük yapmaya çalıştıklarını belirterek, “Kaymakamlığımız öncülüğünde Vefa Grubu çalışmalarını sürdürüyor. Hem 65 yaş üstü vatandaşlarımız hem de işini kaybetmiş vatandaşlarımız için yoğun gayret içerisindeyiz” dedi.

Tüm mahalleleri dezenfekte etmek için gayret gösterdiklerini vurgulayan Toksöz, “İnsanların ellerini dezenfekte edebilmeleri için belli noktalara el dezenfektanları koyduk. İlaçlama ekiplerimiz, yoğunluk olan bölgelerde çalışmalarına devam ediyor. Bugün itibarıyla dezenfekte tünellerini devreye alıyoruz. 2 tane dezenfekte tünelimiz var. İnşallah insanlarımızı daha da bilinçlendirmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. 24 saat görevde olmaya çalışıyoruz. İnsanlarımıza buradan, ‘işi olmayan insanlarımız lütfen evinde kalsın, görevde olan arkadaşlarımıza yardımcı olsunlar’ diyoruz. Ben belediyedeki az sayıdaki personelimize, sağlık çalışanlarımıza, ilçemizdeki yoğun çalışmalarından dolayı Kaymakamımız Hayrettin Çiçek’e ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulumuza teşekkür etmek istiyorum. Hep birlikte, el birliğiyle bu zor süreçte Yatağan’ı sıkıntı çekmeden kurtaracağız” diye konuştu.  

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68