Yatağan’da Kovid-19 Beslenme Danışmanlığı Hattı kuruldu

Yatağan ilçesinde, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ''Evde kal'' çağrısına uyan vatandaşların bu süreçte hareketsizlik ve yüksek enerjili gıdalarla beslenmelerinden doğabilecek sorunların önlenmesi için oluşturulan "Kovid-19 Beslenme Danışmanlığı Hattı" kuruldu.

Yatağan’da Kovid-19 Beslenme Danışmanlığı Hattı kuruldu

Yatağan İlçe Sağlık Müdürlüğü, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ''Evde kal'' çağrısına uyan vatandaşların bu süreçte hareketsizlik ve yüksek enerjili gıdalarla beslenmelerinden doğabilecek sorunların önlenmesi için oluşturulan "Kovid-19 Beslenme Danışmanlığı Hattı"nı kurdu.

Kovid-19 Beslenme Danışmanlığı Hattı’nın iletişim numarası 0252 572 86 26 olarak açıklanırken, konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Obezite ya da halk arasında bilinen adıyla aşırı şişmanlık, bireyi ve toplumu önemli oranda olumsuz etkileyen, vücutta fazla miktarda yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Sağlıksız beslenme alışkanlıklarının hareketsiz yaşam tarzı ile birleşmesi sonucunda ortaya çıkan obezite, birçok sağlık sorununun da başlangıç noktasıdır. Koronavirüs salgınından dolayı evlerde kalınması gereken süreçte hareketsizlik ve aile üyeleri ile birlikte yüksek enerjili yiyeceklerin tüketimindeki artış obezite ve diğer kronik hastalıkların oluşmasında risk oluşturmaktadır. Bu süreçte sağlıklı beslenme bilinci ve farkındalığının sürdürülmesi amacıyla diyetisyen ile telefondan görüşme yaparak sağlıklı beslenme danışmanlığı hizmetinden yararlanmak isteyenler Yatağan İlçe Sağlık Müdürlüğü iletişim numarasından ulaşabilirler.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68