Yatağan’da Kurban Bayramı coşkusu

Yatağan ilçesinde Kurban Bayramı nedeniyle Yatağan Belediyesi tarafından bayramlaşma töreni düzenlendi. Belediyenin bayramlaşmasının yanı sıra Yatağan Kaymakamlığı da şehit aileleri ve gazileri ziyaret ederek bayramlaştı. Öte yandan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, önümüzdeki yerel seçimler için adaylığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yatağan’da Kurban Bayramı coşkusu

Yatağan ilçesinde Kurban Bayramı nedeniyle Yatağan Belediyesi tarafından bayramlaşma töreni düzenlendi.

Yatağan Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen törene, CHP Muğla milletvekilleri Mürsel Alban ve Süleyman Girgin, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Kemal Özler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan ve bayramların çok kritik zamanlarda devreye girdiğini belirten CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Türkiye ekonomik krizle boğuşurken gelen Kurban Bayramı, krizin acısını unutturduğunu söyledi.

Alban, herkesin Kurban Bayramını kutladığını belirterek, “Biz bayramın zeytindalı gibi olmasını, güvercin gibi olmasını, küçüklerin büyüklerinin elini öptüğü, büyüklerin ise küçüklerin gözlerinden öptüğü, yaşlıların hatırlandığı, örf ve adetlerin yaşatıldığı bir ortamda kutlanmasını istiyoruz. Bayramların, hakkın, hukukun, adaletin ve eşitliğin olduğu bir dönemde, ağız tadıyla kutlamak istiyoruz. Benim temennim, ülkeyi yönetenlerin tüm halkı eşitlik çerçevesinde, demokrasinin var olduğu, geleceğin aydınlık, ekonominin güzel olacağı bir bayram diliyorum” diye konuştu.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin de, ekonomik kriz nedeniyle insanların büyük bir kısmının Kurban Bayramı’nda dini vecibelerini yerine getiremediğini ileri sürdü.

Bayramların önemine vurgu yapan Girgin, “Bayramları hayatımızdan çıkarırsak çok büyük bir boşlukta kalacağız. Her şeye rağmen bayramın dayanışma, kardeşlik, barış ve kardeşlik olduğunu hepimiz biliyoruz. Bundan sonraki süreçte, ekmeğin ve adaletin bol olduğu, çocuklarımız için daha az kaygılandığımız ve çocuklarımızın kahkahalarının eksilmediği nice bayramlar diliyorum” dedi.

Başkan Işık’tan adaylığı ile ilgili flaş açıklama

Kurban Bayramlarının artık tatil bayramı olduğunu ve bu nedenle Kurban Bayramında insanların birbirlerini telefon aracılığıyla kutladığını belirten Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ise, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek’in kutlama programıyla çakışması nedeniyle kendisinin programa katılamadığını söyledi.

Işık, bayramlar kaynaşma ve barışma günleri olduğunu kaydederek, “İlçemizin bir takım sorunları var ve biz de bu sorunları çözmeye çalışıyoruz. Görevimin yirminci yılını dolduruyorum. Her zaman değişimin şart olduğunu söylemişimdir. Ama beni alt üst edebilecek bir genç lazım. Bir genç bulalım ve hep beraber Yatağan’ı yönetsinler. Bunu söylerken, hiçbir siyasi partiyi işaret etmiyorum. Ama vatandaşlarımız isterse devam ederiz” dedi.

Şehit aileleri ve gazileri ziyaret ettiler

Öte yandan, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek beraberinde İlçe Emniyet Müdürü Bülent Ermiş ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak ile ilçedeki şehit aileleri ve gazileri ziyaret ettiler. Şehit ailelerinin ve gazilerin bayramlarını kutlayan heyet, daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığı, Polis Merkezi Amirliği ve Aydın-Muğla karayolundaki uygulama noktasını ziyaret ederek burada görev yapan personellerin bayramlarını kutladı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER