Yatağan’da Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri

Yatağan ilçesinde, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu program düzenlendi. Programda, Milas Müftüsü Ali Saim Doğru, konferans verdi.

Burak Alper Kuş
Yatağan’da Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri

Yatağan Müftülüğü tarafından Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesislerinde, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu program düzenlendi.

Etkinliğe, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Cumhuriyet Başsavcısı Erhan Birol, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Ermiş, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Ercan Karakurt, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yatağan Müftüsü Abdullah Kılıç, programda yaptığı konuşmada, Müslümanların yaşadığı tüm coğrafyalarda bu hafta Hz. Muhammed’in anlatılacağını söyledi.

İnsanlık ne zaman yaşanmaz bir hal aldıysa bütün peygamberlerin o dünyaya müdahale ettiğini ve yaşanabilir hale getirdiğini belirten Kılıç, “Ulvi meziyetlerin önemini yitirdiği bu dönemde Peygamber efendimizin ilkelerine ve sünnetlerine bir kez daha ihtiyaç duyulmaktadır. Aslında hayatın neresinde problem varsa orada ihmal ettiğimiz ya bir ayet var ya da hadis vardır. Yani biz ihmal ettiklerimizin neticesini yaşıyoruz. Dolayısıyla hayatımızı güzelleştirme adına, ayetlere ve hadislere tabi bulunmamız ve onun gösterdiği yolda yürümemiz gerekiyor” dedi.

Kılıç, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yılki Mevlid-i Nebi Haftası etkinliklerini “Peygamberimiz ve Gençlik” temasıyla kutladığını kaydederek, “Bu haftadaki asıl amaç, gençlerimizi yanlıştan kurtarabilmektir. Gençlerimiz, içkiyle ve uyuşturucuyla hayatlarını harap ediyorlar. İşte bunların enerjisinden istifade edememek insan israfıdır. Müslümanların olduğu bölgelerde zamanın kıymeti bilinmesi gerekirken maalesef bilemiyoruz. İşte bu yüzden efendimizin öğretilerine ihtiyacımız var” diye konuştu.

Programda, Milas Müftüsü “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferans verdi, ilahi dinletisi verildi, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER