Yatağan’da MOBESE kameraları devreye girdi

Yatağan’da yaklaşık bir yıl önce yapılması için çalışmalar başlatılan MOBESE kamera sistemi devreye girdi.

Yatağan’da MOBESE kameraları devreye girdi
 Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü MOBESE kurulum çalışmaları, Yatağan Belediyesi, Yatağan Esnaf Odası, Muğla İl Genel Meclisi ile Yatağan Emniyet Hizmetleri Destekleme Derneği’nin (YEHDD) katkılarıyla, 15 Aralık 2013 tarihinde 200 bin 600 TL’ye ihale edildikten sonra yüklenici firma tarafından çalışmalara başlanmıştı.

İlçe genelinde 6 ayrı noktaya 4’ü hareketli olmak üzere 8 adet kameranın kurulmasıyla ilgili çalışmaların sona ermesiyle birlikte MOBESE kameraları, 23 Haziran 2014 tarihinde hizmete başladı.

MOBESE sisteminin ilçenin güvenliği açısından, çok önemli olduğunu ifade eden Yatağan İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, Yatağan'a yapılan MOBESE kamera sisteminin full HD ve fiber optik sistemle kurulan bir sistem olduğunu vurguladı.

İlçeye yerleştirilen 8 kameranın 24 saat boyunca Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü Muhabere Elektronik Büro Amirliği bünyesindeki 4 personel tarafından izleneceğini açıklayan Özher, kameralar aracılığıyla gün içerisinde belirli saatler aralığında trafik ışık ihlali ve hatalı park kontrolleri yapılacağını söyledi.

MOBESE kameralarının öneminden bahseden Özher, yaptığı açıklamada; “Geniş alanda dağınık bir yerleşim özelliği gösteren ilçemizde, vatandaşların can ve mal emniyetinin korunması, güvenlik, trafik ve asayiş yönlerinden meydana gelebilecek olayların takibi ile önceden önlenmesi, suç işlendikten sonra faillerinin en kısa süre içerisinde tespit edilerek delilleri ile birlikte adli makamlara çıkartılmasının sağlanabilmesi amacı ilçe genelinde 6 noktaya, 4’ü hareketli olmak üzere 8 adet kamera kurulmuştur” dedi.

Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’nin (KGYS) kurulacağı odanın, YEHDD tarafından yapıldığını ifade eden Özher, “Tüm çalışmalar tamamlanarak 2014 yılı Nisan ayında teslim aşamasına gelmiş, 18 Haziran 2014 tarihinde Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nca (YİKOB) oluşturulan geçici kabul komisyonunca teslim alınmış, kadromuzda görevli 4 personele KGYS konusunda yüklenici firma tarafından gerekli eğitimler verilerek 23 Haziran 2014 tarihinde hizmete başlamıştır” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2014, 17:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
haydar
haydar - 7 yıl Önce

haşmetin on beş yılda yapamadığını cemal gürpınar yaptı. açılışına bari çağırsaydınız. cemal hocayı karalama kampanyası açtınız. şimdi yüzüne nasıl bakacaksınız?

Okan ÜN
Okan ÜN - 7 yıl Önce

Emniyet Müdürü Sn. Ali ÖZHER' in olduğu yerde huzur yenilik hizmet vardır umarım Yatağanlılar değerini bilir

SIRADAKİ HABER

banner68