Yatağan’da Motor Denetimleri Artırılıyor

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerince plakasız, kasksız, ehliyetsiz ve ruhsatız motosiklet kullanıcılarına karşı sürdürülen denetimler artırıldı. Ekipler tarafından yapılan açıklamalarda eksiği bulunan motosiklet sürücülerine gerekli cezai işlemlerin uygulanacağının altı çizildi.

Yatağan’da Motor Denetimleri Artırılıyor
 Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerince plakasız, kasksız, ehliyetsiz ve ruhsatsız motosiklet sürücülerine karşı sürdürülen denetimler artırıldı.

İlçenin en işlek caddelerinde denetimlerini sürdüren trafik ekipleri tarafından yapılan açıklamalarda eksik evrak kontrollerinin yanı sıra çevreye rahatsızlık verecek şekilde gürültülü egzoz ve motor sesine sahip motosikletlere de gereken cezai işlemlerin uygulanacağı belirtilerek; “Motosiklet sürücülerine karşı 12 ay 365 gün boyunca devam eden denetimler havaların ısınmasıyla artırıldı. Bilindiği üzere, yaz aylarının  yaklaşmasıyla birlikte motosiklet kullanımı da gözle görülür şekilde artıyor.

Ehliyet ve ruhsat gibi gerekli evraklara sahip olan sürücülerimizin kask ve plaka konusunda da duyarlı olmasını istiyoruz. Özellikle kask motosiklet kazalarında çok büyük önem arz ediyor.

Bunun yanı sıra abart egzoz konusunda da vatandaşlardan yoğun şikayet geliyor. Bu nedenle ilgili yasada yer alan cezai işlemlerle karşılaşmak istemeyen bütün sürücülerimiz eksiklerini tamamlamalı, eğer eksiklerini tamamlama imkanları yoksa trafiğe çıkmamalı” uyarılarında bulunularak, kaskın önemine ayrıca  vurgu yapılıyor ve; “Motosiklet kullanıcıları için en iyi koruma aracı kasktır. Motosiklet üzerine çıkıldığında ilk akla gelen şey kask olmalıdır. Kask olası bir kaza anında kafa ve yüze alınabilecek darbenin etkisini en aza indirmesi bakımından önemlidir. Her yıl pek çok motosiklet sürücüsünün kask kullandığı için hayatta kalması istatistiklerde önemli yer tuttuğu gibi kayıtlara girmeyen pek çok kazada da kaskın önemi biliniyor” deniliyor.

Ayrıca, özellikle ilçe merkezinde ikamet eden vatandaşların usulsüz motosiklet kullanıcılarına yönelik ciddi rahatsızlık duydukları da bilinirken, pek çok şikayetin ilgililere iletildiği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2013, 18:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe yilmaz
Ayşe yilmaz - 5 ay Önce

Gürültü aynen devam ediyor

SIRADAKİ HABER