Yatağan’da Muharrem İnce coşkusu

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Muğla’nın Yatağan ilçesinde partililerle bir araya geldi. İnce, partililere hitaben yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin durumunu özetlemem gerekirse şöyle özetlerim; AK Partiliye kıyak, bürokrata kızak, göstericiye dayak, cumhuriyete tuzak, dürüstlükten ırak, ey Tayyip Erdoğan milletin yakasını bırak” dedi.

Yatağan’da Muharrem İnce coşkusu
 İnce, partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı ziyaretinde yaptığı konuşmada, AK Parti’nin seçimlerde 330 milletvekilinden fazla milletvekili çıkarması durumunda Türkiye’ye başkanlık sistemini getireceğini öne sürdü. İnce, Yatağan’da, Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, İlçe Başkanı Kamil Genek ve partililer tarafından karşılandı.

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve Yalova CHP İl Başkanı Özcan Özel ile birlikte Yatağan’a gelen İnce, parti binası önünde partililere hitaben yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm kurum ve kuruluşları kontrolünde tuttuğunu öne sürdü.

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasına rağmen AK Partili kimliğiyle hareket ettiğini ifade eden İnce, Erdoğan’ı şu sözlerle eleştirdi:

“Parti kongrelerinde boy gösteren, kanunları dinlemeyen, bankacılık kanununu tanımayan, fetva vererek diyanet işleri başkan olan, çocuk sayısına karışarak jinekolog olan, aynı zamanda hakim ve savcı olan, başkomutan olan ve hatta başbakandan sorumlu cumhurbaşkanı olan bir cumhurbaşkanı var.”

Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nda kaçırılan 49 kişinin 101 gün sonra serbest bırakılması ile ilgili olarak, sevindiklerini fakat büyük bir zafer kazanılmadığının altını çizen İnce, “Sanki CHP iktidarında alındı bu rehineler de AK Parti iktidar oldu, rehineleri kurtardı. Böyle bir hava estiriliyor” dedi.

2012 yılında Suriye tarafından düşürülen Türk jeti ve son olarak IŞID tarafından rehin alınan 49 kişiye rağmen Erdoğan’ı hâlâ dünya lideri şeklinde gösterildiğini belirten İnce, “Türkiye’nin durumunu özetlemem gerekirse şöyle özetlerim; AK Partiliye kıyak, bürokrata kızak, göstericiye dayak, cumhuriyete tuzak, dürüstlükten ırak, ey Tayyip Erdoğan milletin yakasını bırak” şeklinde konuştu.

Tüm kamu, kurum ve kuruluşlarındaki amirlerin hepsinin Erdoğan’ın isteklerine göre hareket ettiğini iddia eden İnce, Türkiye’yi bu gidişattan CHP’nin kurtaracağını savundu.

Genel seçim öncesinde, seçime hazırlık politikalarını değiştirdiklerini söyleyen İnce, seçim bölgesi kavramını kaldırarak seçimlerdeki tüm sandıkları seçim bölgesi ilan ettiklerini kaydetti.

Tüm seçim sandıklarında CHP’lilerin ter ve emeklerinin bulunacağını belirten İnce, yaptığı konuşmada, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin bu kötü gidişatına dur dememiz lazım. Benim kurultaydaki çıkışım da, derdim de buydu. İnsanlara umut olmamız lazım. Yürekli olmamız, korkmamamız lazım ve bu seçimde ampulü söndürmemiz lazım. Böyle bir ortamda biz CHP olarak insanların yüreğinde olmalıyız. Umut biz olmalıyız, geleceği biz söylemeliyiz, biz belirlemeliyiz. Onun için ve partiyi iktidar yapmak için yollara düştüm.”

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 19:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
haydar
haydar - 7 yıl Önce

tayyip erdoğan artık cumhurbaşkanı onunla uğraşmak size puan kazandırmaz. muharrem bey tayyip beye proğramlı olduğu için onu kafasından silemiyor

yörük efe
yörük efe - 7 yıl Önce

sayın vekil sen kongreden önce genel başkanın kılıçdaroğlu'na dikdatör demiştin,hala orda mısın? tayyip erdoğan seçimle geliyor neden milletin yakasını bıraksın ki ,asıl seçim kazanamayan sizler bırakın.

SIRADAKİ HABER

banner68