Yatağan’da müzik rüzgârı esti

TRT Müzik kanalında yaz ayarında yayınlanan Ege’den Ezgiler programı bu hafta Yatağan’a konuk oldu. Yatağan Amfi Tiyatro’da yapılan program TRT Müzik’ten de canlı olarak yayınlandı.

Yatağan’da müzik rüzgârı esti
 TRT Müzik Kanalı'nın canlı yayınında Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği hayranları keyifli bir program izleme olanağı buldu. Ege Bölgesi’nin farklı noktalarından canlı olarak yayınlanan Ege’den Ezgiler programı bu hafta Yatağan’a konuk oldu.

Yatağan Belediyesi ve TRT işbirliği sonucu Yatağan’dan yapılan canlı yayın ile TRT Müzik kanalında yayınlanan ‘Ege’den Ezgiler programının konukları Milaslı Türk Halk Müziği Sanatçısı Makbule Kaya, Fethiyeli Türk Halk Müziği Sanatçısı Ali Tunç, Yatağan Turgut Mahallesi’nden Türk Sanat Müziği Sanatçısı Dilek Şafak Çakar ve Türk Sanat Müziği Sanatçıları Gökhan Sezen ve Gaye Görkem Bülbül oldu.  Egeden Ezgiler programının konuk sanatçıları söyledikleri şarkı ve türküler ile gerek Yatağan Amfi Tiyatro’da bulunanları gerekse televizyonları başında programı izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattılar.

TRT sanatçıları Makbule Kaya, Ali Tunç, Dilek Şafak Çakar, Gökhan Sezen ve Gaye Görkem Bülbül’ün birlikte sahne aldığı program gerek ekranları başında, Amfi Tiyatro’da izleyenlerden tam not aldı.  Amfi Tiyatroyu dolduran Yatağanlılar program sonuna kadar şarkılara eşlik ettiler.

Programa ayrıca konuk sanatçı olarak Türk Halk Müziği sanatçısı Ali Çakar da katıldı.

Yatağan Amfi Tiyatrodan canlı yayınlanan programı Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, Yatağan Emniyet Müdürü Ali Özher ile yaklaşık 3 bin kişi izledi.

Program bitiminde Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer ve Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz sanatçılara çiçek sundular. Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, programa katılan sanatçıların hiçbir ücret almadıklarını belirterek; “Söyledikleri şarkı ve türküler ile Yatağan halkımızın ve ekranları başında programı izleyenlerin hoş vakit geçirmelerini sağladıkları için sanatçılara teşekkür ediyorum. Bundan sonrası için de gerekli işbirliklerinin yapılarak Yatağan halkımızın hoş vakit geçirmeleri için çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 20:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
DOST
DOST - 7 yıl Önce

başka derdi̇ni̇z yokki̇ başka bi̇rşey beceremesi̇ni̇z

DOST
DOST - 7 yıl Önce

başka birşey yapamasınız leyleyin laklakla geçermiş

SIRADAKİ HABER

banner68