“Yatağan’da ‘Nerede o eski ramazanlar’ klişesine yer yok”

Yatağan ilçesinde, Ramazan Bayramı nedeniyle bayramlaşma programı ve bir dizi ziyaretler gerçekleşti. Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, bayramlaşma sırasında yaptığı konuşmada, Yatağan’da ramazan, bayram ve merasim geleneğinin korunduğunu belirterek, “Yatağan’da ‘Nerede o eski ramazanlar’ klişesine yer yok” dedi.

“Yatağan’da ‘Nerede o eski ramazanlar’ klişesine yer yok”

Ramazan Bayramı nedeniyle, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Ermiş ve İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Ahmet Şarman, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, ilçe merkezinde yaşayan şehit ailelerinin bayramlarını kutladılar.

Heyet, daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amirliğini ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek buradaki personellerin bayramlarını kutladı.

Daha sonra Yatağan Belediyesi tarafından Atatürk Kültür Evi’nde düzenlenen resmi bayramlaşma programına katılan heyete, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar eşlik etti.

Programda konuşan Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, herkesin bayramını kutlayarak, “Birlik, beraberlik ve huzur getirmesi temennisiyle bir ramazan ayını daha sonlandırdık. Bu ay, her mahallemizle iftar yapmaya özen gösterdik. Mahallerimizden gelen vatandaşlarımıza, belediye olarak iftar yemeği verdik. Allah, daha nice ramazanları, hep birlikte geçirmeyi bize nasip eylesin. İnşallah bundan sonraki bayramlaşmalarımızı Atatürk Kültür Evi’nde yapacağız.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek de, “Nerede o eski ramazanlar klişesini herkes söyler. Yatağan’da bu klişeye kaçılamaz. Yatağan’da ramazan, bayram ve merasim geleneği devam etmektedir. Kadim kültürümüz Yatağan’da yaşatılmaktadır. Bu, Yatağanlı hemşerilerimin özelliğidir. Bütün bayramlarda aynı neşeyi ve coşkuyu görüyoruz. Rabbime binlerce kez şükürler olsun ki bu sene Ramazan Bayramı’na ulaştık. İnşallah daha nice Ramazan Bayramlarına sağlıkla, birlik ve beraberlikle ulaşırız” diye konuştu.

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ise, şöyle konuştu:

“Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, açılışlar ve ziyaretler için Bodrum’a geldi. Bakanımız Muğla’ya ayrı bir özen gösteriyor. Ben de onla ilişkilerimi sıcak tutuyorum. Ağabey – kardeş edasındaki çalışmalarımız neticesinde Yatağan ve Muğla’da istediğimiz projelerin hepsi bir bir yerine gelecek. Belediye başkanımızın başımızın üstünde yeri vardır. Eski belediye başkanımız da benim kıymetli bir arkadaşımdı. Biz parti kimliğimizle konuşmuyoruz. Ben bürokratım ve Yatağan’a hizmet nereden geliyorsa Allah razı olsun. Bütün değerlerimize sahip çıkacağız. Muğla halkı, kültürlerine ve ananelerine çok bağlı. Bu çok önemli, bundan asla kopmayın. Türkiye Cumhuriyeti, her geçen gün güçlenerek var olacaktır. Kim ne derse desin bu ülke payidar olacaktır.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER