banner80

Yatağan’da Nevruz Kutlamaları

Nevruz Bayramı nedeniyle Muğla Yatağan Gazi Anadolu Lisesi’nden kutlama programı düzenlendi.

Yatağan’da Nevruz Kutlamaları
 Yatağan Gazi Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen etkinlikte, programa katılan konuklara ve öğrencilere keşkek ikramında bulunulurken okulun müzik öğretmenleri ve öğrencilerin söylediği şarkılar ve ateş üzerinden atlayan öğretmen ile öğrenciler, renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Pazar günü düzenlenecek olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı öncesi öğrencilere moral amaçlı geniş kapsamlı bir etkinlik hazırladıklarını söyleyen Gazi Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Karaman yaptığı açıklamada; “Türk kültürüne göre nevruz, Ergenekon’dan çıkış günüdür. Bugünün anısına biz de düzenlediğimiz etkinlikle oyunlar oynadık, kültürümüzün bir parçası olan keşkeğin ikramında bulunduk ve son olarak ateş üzerinden atladık. Bu etkinliği geniş kapsamlı düzenleyerek son sınıf öğrencilerimizin pazar günü gireceği YGS öncesinden öğrencilerimize moral vermek ve onların stresten arınarak başarılı bir sınav geçirmelerini amaçladık” dedi.

Gazi Anadolu Lisesi’nden düzenlenen etkinliğe, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal, daire amirleri, ilçedeki okulların müdür ve öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2014, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68