Yatağan’da normalleşme denetimi

Yatağan ilçesinde, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte hizmet vermeye başlayan işlemeler denetlendi.

Yatağan’da normalleşme denetimi

Normalleşme sürecinin başlamasıyla uzun bir aradan sonra kapılarını müşterilerine açan Yatağan’daki işletmeler, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, İlçe Sağlık Müdürü Fırat Yazıcı ve Yatağan Belediyesi zabıta ekipleri tarafından denetlendi.

Atatürk ve Cumhuriyet Caddesi’ndeki pazar yeri, restoran, kafe, pastane, kıraathane, berber ve marketlere gerçekleştirilen denetimlerde, işletmecilerin, çalışanların ve müşterilerinin hijyen kuralları ve tedbirlere uyup uymadığı denetlendi. Kurallara uymayanlara uyarılarda bulunularak tebligatları yapılırken, denetimlerin süreceği bildirildi.

Kaymakam Çiçek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Türkiye’de ilk kez ortaya çıkmasından bu yana sıkı tedbirler aldıklarını belirterek, “Bugün çarşamba pazarı olması nedeniyle giyim pazarı açıldı. Vatandaşlarımızın, koronavirüsten öncesinden kalma çarşamba günü kurulan pazara ayak alışkanlığı var. 1 Haziran itibarıyla ülke genelinde bir takım normalleşme adımları atıldı. Bizler de özellikle 1 Haziran’dan sonra açılan esnaflarımızın mevzuatta ve genelgelerde belirtilen hususlara uygun olup olmadığı denetlenmektedir. Bizler de bu denetimlerde inceleme yaptık” dedi.

Denetimlerin süreceğinin altını çizen Çiçek, “Ben özellikle esnaflarımıza ve denetleyen personellerimize çok teşekkür ediyorum. Tabi ufak tefek aksaklıklar olduğunu gördük. Gerekli uyarılar ve tebligatlar yapıldı. Yatağan bu konuda iyi durumdadır. İlçemizde hastalığın oluşmaması ve yayılmaması noktasında arkadaşlarımız özveriyle çalışıyor. Vatandaşlarımızın da alınan önlemlere uyduğunu büyük bir memnuniyetle müşahede ettik. Yatağanlı hemşerilerimize de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68