Yatağan’da öğrencilere 63 bisiklet dağıtıldı

Sağlık Bakanlığı’nın “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında Yatağan’da öğrencilere 63 adet bisiklet dağıtıldı.

Yatağan’da öğrencilere 63 bisiklet dağıtıldı
  “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında Türkiye genelinde, Sağlık Bakanlığı ve İl Hak Sağlığı Müdürlükleri tarafından hedeflenen 1 milyon bisiklet dağıtımı projesi sürüyor.

Kıbrıs İlkokulu’nda düzenlenen ilkokul öğrencilerine yönelik bisiklet dağıtımının ardından, bu kez lise öğrencilere yönelik bisiklet dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Yatağan Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) bahçesinde düzenlenen bisiklet dağıtım töreninde, ilçedeki liselerde okuyan 63 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.

Törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, İlçe Sağlık Müdürü Sema Karakuş Yıldız, Milli Eğitim Şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan İlçe Sağlık Müdürü Sema Karakuş Yıldız, ulusal sağlık politikalarının ana hedefinin, sağlıklı bireylerden oluşan sağlıklı bir toplum olduğunu söyledi. Yıldız, “Sağlıklı bir topluma doğru atılacak en önemli adımlardan biri de fiziksel hareketsizlik ve kötü beslenme ile mücadeledir. Toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, yeterli, dengeli beslenme ve insanlara düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmak için Sağlık Bakanlığı, tüm Türkiye’de Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı yürütüyor” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, İlçe Sağlık Müdürü Sema Karakuş Yıldız, öğrencilerin bisikletlerini teslim etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95