Yatağan’da Öğrencilere Trafik Güvenliği Eğitimi Veriliyor

Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından ilk ve ortaokulda okuyan öğrencilere trafik güvenliği eğitimleri verilmeye başlandı. Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı koordinesinde düzenlenen güvenli trafik eğitimlerinin ilki Yatağan Madenler İlkokulunda gerçekleştirildi.

Yatağan’da Öğrencilere Trafik Güvenliği Eğitimi Veriliyor

İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Trafik Personeli Astsubay Kıdemli Başçavuş Abidin Davarcı ve Uzman Çavuş Sabri Köseoğlu tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere “Temel Trafik Kavramları, Yayalar ile İlgili Trafik Işık ve Levhalarının Anlamı, Yayaların Karayolunun Kullanımı, Karşıdan Karşıya Geçiş, Bisiklet Sürücülerinin Uyacağı Kurallar, Emniyet Kemerinin Kullanımı” konularında sunum yapıldı. Öğrencilerin büyük bir ilgiyle izlediği sunumlarda sorular sorularak öğrencilerin trafik kuralları hakkında ön bilgileri kontrol edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, öğrencilerin okula geliş gidişlerinde ve günlük hayatlarında trafikte güven içinde olmalarını sağlamak ve onlara trafik kurallarını doğru bir şekilde öğretmek adına bu eğitimleri çok önemsediğini belirterek, “Sayın Kaymakamımızın direktifleriyle trafik güvenliği kapsamında okul servis şoförlerine Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde trafik güvenliği eğitimleri verdik. Bu eğitimleri , taşıma kapsamında eğitim gören ve okul servisleri ile okula geliş gidiş yapan öğrencilerimize yönelik olarak da sürdürüyoruz. Jandarma sorumluluk alanlarında olan ilk ve orta dereceli okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimize de Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığımız Koordinesinde Jandarma Trafik Timlerimiz tarafından trafik güvenliği eğitimleri verilmeye başlandı. Bu kapsamda 22 okulumuzda seminerler düzenlenecek. İlçe Jandarma Komutanlığımıza eğitimler ve destekleri için tüm öğretmenlerim ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitimler 2021 2022 eğitim öğretim yılı Nisan Ayı sonuna kadar devam edecek.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68