Yatağanda Okul Yöneticileri Eylül Ayı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar başkanlığında Yatağan Okul Yöneticileri Eylül Ayı Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Şube Müdürleri Suat Ağı, H. Fevzi Aktaç ve Okul Yöneticilerinin katılımıyla eğitim yöneticileri toplantısı Yatağan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Yatağanda Okul Yöneticileri Eylül Ayı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Toplantıda 2021-2022 eğitim öğretim yılı Eylül ayının genel değerlendirilmesi yapılarak, salgın tedbirleri, öğretmen ve öğrencilerin aşı durumları ve Sağlık Bakanlığı tarafından güncellenen COVİD-19 rehberi doğrultusunda yüz yüze eğitimde alınan tedbirler konuşuldu. Toplantıda Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Muğla Eğitim Yönetimi Bilgi Sistemi hakkında Okul Yöneticilerine bir sunum da gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantı İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar’ın konuşması ile başladı. İlçe Müdürü ALEMDAR Eylül ayına ait eğitim öğretim verilerinin okul yöneticileri ile paylaşarak veriye dayalı eğitim öğretim planlamasının önemine vurgu yaptı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan MEYBİS “Muğla Yönetim Bilgi Sisteminin” veriye ulaşma ve analiz etme noktasında çok önemli bir uygulama olduğunu dile getiren İlçe Müdürü Alemdar,  Yatağan ilçesinde her okulda günlük vaka ve aşı takibinin yapıldığını, servis şoförlerinden kantincilere, tüm personelin günlük olarak takip edildiğini belirtti. İlçe Müdürü Alemdar “Çok şükür okullarımızda birkaç sınıf dışında karantina uygulaması yapılmadı; yüz yüze eğitime kesintiye uğramadan devam ediyoruz.” Dedi. Salgın koşullarında gerekli tüm önlemleri alarak eğitim öğretimi sürdürdüklerini ifade eden İlçe Müdürü Alemdar “ Bir yandan öğrencilerimizi akademik yönden desteklemek diğer taraftan uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için çalışıyoruz.” Dedi.  8 ve 12. sınıf öğrencilerinden sonra 7 ve 11. sınıf öğrencilerinin de ücretsiz verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) kapsamına alındığını ifade eden Alemdar, 16 Ekim itibarıyla kursların başlayacağını kaydetti. Ayrıca Bakanlığımız tarafından kapsamlı bir yardımcı kaynak destek paketi hazırlandığını dile getiren Alemdar,  “ 2. sınıftan 12. sınıfa kadarki tüm düzeyler için Yardımcı Kaynak Destek Bakanlığımız tarafından yayımlandı. Her ayın ilk haftası bu paketi yayımlanacak. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ayrıca bir kaynak ihtiyacı duymayacaklar.” Dedi.

İlçe Müdürü Alemdar “Okullarımızda büyük bir özveri ile çalışan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi. Toplantı dilek ve temennilerin alınmasının ardından son buldu.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68