Yatağan’da Okullar Yüz Yüze Eğitime Hazır

Demeç Gazetesi olarak okulların açılmasına ve yüz yüze eğitimin başlamasına sayılı günler kala Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar’ı ziyaret ederek yüz yüze eğitimi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldık.

Yatağan’da Okullar Yüz Yüze Eğitime Hazır

Eğitim Kararlılık İsteyen Bir Konu

İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, eğitimin üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık isteyen ve süreklilik taşıyan uğraş dolu bir süreç olduğunu ifade ederek “Bizlerde bu kararlılık içerisinde Yatağan ilçemizde eğitimin niteliğini ve niceliğini arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Okulları Renklendiren Öğrencilerdir

İlçe Müdürü Alemdar büyük bir kısmı uzaktan eğitimle tamamlanan geçtiğimiz eğitim öğretim yılının ardından, 6 Eylül'den itibaren tam zamanlı ve yüz yüze eğitimle 2021-2022 eğitim öğretim yılına başlanacağını ifade ederek,  “Covid 19 salgını sebebiyle uzun bir süre okul sıralarından uzak kalan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yeniden kavuşmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Biliyoruz ki okullarımız; öğrencilerimizin varlığıyla, onların cıvıltılarıyla hayat buluyor, renkleniyor, onlar olmadan anlamını yitiriyor.” dedi.

Çocuklarımıza En İyi Şartlarda Eğitim İmkanı Sunmak İçin Çalışıyoruz

Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2021 /2022 eğitim öğretim yılında 37 okulda,  429 derslikte, 478 öğretmen ve 6490 öğrencinin  6 Eylül Pazartesi günü ders başı yapacağını belirten İlçe Müdürü Alemdar, “Sayın Kaymakamımızın himayelerinde sahip olduğumuz bütün imkân ve kabiliyetleri eğitimin ve çocuklarımızın hizmetine sunmaya gayret ediyoruz. Onların kendilerine, vatanımıza, milletimize yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlanması için okullarımızda her türlü altyapı eksikliklerini gidermek, çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitim imkânı sunmak üzere tüm hazırlıkları yapıyoruz.” dedi.

Velilerimizin içleri rahat olsun

Öğrencilerin hijyenik, sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim görmesi adına okullarda her türlü tedbiri aldıklarını ifade eden İlçe Müdürü Alemdar, Milli Eğitim Bakanlığı "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi"  kapsamında  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kovid-19 İle Mücadelede Okul Hijyeni İl Eylem Planı doğrultusunda tüm okulların ve sınıfların eğitim öğretime  hazır hale getirildiğini belirterek “velilerimizin içleri rahat olsun çocuklarımız bizlere emanet”  dedi.

Uyum Programı ve  Seminerler Devam Ediyor

1 Eylülden başlayarak anasınıfı ve ilkokul 1. Sınıfa başlayan öğrencilerin uyum programının devam ettiğini dile getiren İlçe Müdürü Alemdar, aynı zamanda İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde uzman hekimlerimiz aracılığı ile öğretmenlerimiz ve eğitim çalışanlarımıza da hafta boyunca “Covid-19 Salgını ve aşılanma” konularında bilgilendirme seminerleri vermeye  devam ediyoruz.” dedi.

İlçe Müdürü Alemdar “2021/2022 eğitim öğretim yılının sağlık, başarı ve mutluluklar getirmesi temennisiyle öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ailelerine, başta Yatağan ilçemiz ve ilimiz olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68