Yatağan’da organ bağışına yoğun ilgi

Yatağan Toplum Sağlığı Merkezi, Halk Sağlığı Haftası nedeniyle ilçe merkezinde ve mahallelerde stant açarak vatandaşları bilgilendiriyor.

Yatağan’da organ bağışına yoğun ilgi
 Halk Sağlığı Haftası nedeniyle ilçe merkezinde ve mahallerde stant açarak vatandaşları, organ bağışı, kanser, yeterli ve dengeli beslenme ile hareketli yaşam hakkında bilgilendirmeyi hedefleyen Yatağan Mahmut Yanar Toplum Sağlığı Merkezi, çalışmalarına başladı.

Aynı zamanda İlçe Sağlık Müdürü olan TSM Müdürü Sema Karkuş Yıldız ve beraberindeki sağlık çalışanları, Ahi Ebubekir İş Merkezi önüne açtıkları stantla vatandaşları organ bağışı, kanser, yeterli ve dengeli beslenme ile hareketli yaşam hakkında bilgilendirdi.

Bilgilendirmelerin yanı sıra organ bağışına destek vermek isteyen vatandaşların bağışlarını da kabul eden görevliler, Yatağanlıların ilgisinden memnun kaldıklarını söyledi.

İleri yaş veya kronik hastalığın, organ bağışına engel olmadığını ifade eden TSM Müdürü Sema Karkuş Yıldız, 18 yaşından büyük ve akli dengesi yerinde olan herkesin organ bağışında bulunabileceğini söyledi.

Stantta verilen hizmetlerin diğer günlerde TSM’de de verildiğini kaydeden Yıldız, “Bugün için Yatağan’dayız ve şuana kadar 20’ye yakın vatandaşımız organ bağışında bulundu. Ayrıca çok sayıda vatandaşımıza sağlık ile ilgili bilgilendirmelerde bulunduk. Aile Sağlığı Merkezlerimizin bulunduğu mahallelerimize de giderek etkinliklerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68