banner80

Yatağan’da pandemi denetimi

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle birlikte tüm yurtta başlayan korona virüs denetimleri kapsamında Yatağan ilçesinde de denetimler yapıldı.

Yatağan’da pandemi denetimi

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle birlikte tüm yurtta başlayan korona virüs denetimleri kapsamında Yatağan’da da denetimler yapıldı.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle birlikte tüm yurtta korona virüs tedbirleri kapsamında başlatılan denetimler sürüyor. İlçe merkezindeki bankalar ve marketlerde, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkan Vekili İsmail Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Resul Murat Kılıçarslan ile birlikte denetim yaptı.

Polis ve zabıta ekipleri vatandaşlara maske kullanımı ve mesafe konusunda uyarılarda bulundu.

Denetimlerini pazar yerleri, bakkal, market, kuruyemişçi, pastane, fırın gibi gıda satışı yapılan işletmelerde yoğunlaştıran Yatağan Belediyesi zabıta, polis ve jandarma ekipleri, ilçenin dört bir yanında denetimlerini sürdürüyor.

Yatağan’daki denetimini sürdüren ekiplere, son denetlemesinde Kaymakam Kökçü de eşlik etti.

Dezenfekte ve temizlik çalışmalarının sıkça yapıldığı bankalar ve marketleri denetleyen heyet, vatandaşlar ve esnafla görüştü.

Ayrıca Yatağan Sağlık Müdürü Dr. Fırat Yazıcı da, ekibiyle birlikte ilçedeki konaklama tesisleri, spor salonları ve berberleri denetledi.

Öte yandan, Kaymakam ve beraberindekiler, denetlemenin ardından Aydın-Muğla karayolu üzerindeki uygulama noktasına giderek burada görev yapan ekipleri denetlediler. Kaymakam Kökçü, kontroller sırasında durdurulan araçlardaki vatandaşlara hijyen, maske ve sosyal mesafe tedbirleri konularında dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Burada, Yatağan Emniyet Müdürlüğü’nde görevli olup başarılı çalışmalar gerçekleştiren polis memurları, Kaymakam Kökçü tarafından ödüllendirildi.

Yatağan Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri, her zaman olduğu gibi denetimler sırasında sık sık yaptıkları anonslarla, vatandaşları, hijyen, sosyal mesafe ve maske konusunda uyardılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68