YATAĞAN'DA RAMAZAN AYI HEYECANI

11 ayın sultanı Ramazan ayı bugün sabah 04:02 ilk sahura kalkılmasıyla başlarken, Yatağan Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği iftar çadırında da Ramazan heyecanı başladı. Ayrıca Yatağan Müftülüğü’nün Ramazan ayına özel olarak hazırladığı ‘Ramazan Hizmetleri’nin de bir ay boyunca devam edeceği hatırlatıldı.

YATAĞAN'DA RAMAZAN AYI HEYECANI
 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayı bugün kalkılan ilk sahurla başlarken, Yatağan'ı da Ramazan ayının heyecanı sardı.

Yatağan Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak kurulan iftar çadırında hazırlıklar başlarken, Yatağan Müftülüğü'nün Ramazan ayına özel hizmetleri de start aldı.

Bilindiği üzere Yatağan Müftüsü Şahabettin Yılmaz Ramazan ayı öncesi yaptığı açıklamalarda, hazırlanan programda 'Helal Kazanç-Helal Lokma' konularına ağırlık verileceğini belirtmiş ve; “Ramazan'a özel vaaz ve irşat programı hazırlandığı gibi dini konularda vatandaşlarımızdan gelen soruları cevaplandırmak üzere il müftülükleri bünyesinde Alo 190 Dini Danışma Çağrı Merkezi de faaliyete geçirildi. Ayrıca bu kapsamda yerel gazeteler aracılığıyla yayınlanacak olan 'Kuran İklimi Sayfası' planlarımız da var. Bunun yanı sıra Merkez Aşağı Camii de Sakalı Şerif ziyaret günü düzenlenecek, Merkez Aşağı Cami Kadir Gecesi'nde sabah namazına kadar açık tutulacak, Geli tesislerinde 03 Ağustos 2013 tarihinde Kadir Gecesi  günü Kur'an ziyafeti ve iftar programları düzenlenecek, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza imkanlar dahilinde destek olunacak ve Ramazan ayının maneviyatını hissettiren özel hizmetler sunulacak” ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca, Yatağan Belediyesi tarafından hayırsever vatandaşların katkılarıyla kurulacak olan iftar çadırı ve Yatağan Müftülüğü'nün hizmetlerinin yanı sıra İlçede Ramazan ayına özel bazı etkinliklerin düzenlenebileceği de edinilen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2013, 18:51
YORUM EKLE