Yatağan’da Satranç Coşkusu

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Satranç Temsilciliği tarafından düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Haftası Satranç Turnuvası’nda dereceye giren öğrenciler düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Yatağan’da Satranç Coşkusu
 Yatağan’da eğitim gören ilk ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Turnuvası sona erdi. 
Öğrenci velilerinin ve halkın da yoğun ilgi gösterdiği turnuva minicikler, minikler, küçükler ve yıldızlar olmak üzere 4 ayrı kategoride düzenlenirken, her kategoriden ilk ona giren öğrenciler madalyayla ödüllendirildi. 
Miniciklerde Sebahattin Çoban birinci, Cafer Kocaarslan ikinci, Ulaş Mehmet Mert üçündü oldu. 
Miniklerde Sıla Demirbaş birinci, Ziya Furkan Toplu ikinci, Yelda Yufkacı üçüncü oldu. 
Küçüklerde Orhan İri birinci, Nail Utku Oral ikinci, Ayşe Gurur Çamur üçüncü oldu. 
Yıldızlarda Mehmet Adalı birinci, Adnan Erdem Tepedüzü ikinci, Berke Tunçer üçüncü oldu. 
Turnuvanın ardından Çarşamba günü Belediye Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda düzenlenen ödül törenine Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal’ın yanı sıra Muğla İl Satranç Temsilcisi Mustafa Bulut da katıldı. 
Ödül töreni öncesi konuşan Mustafa Bulut; “Yatağan’ın satranç sporunda kaydettiği ilerlemeyi gururla takip ediyoruz. Turnuvalara katılımın gayet yüksek olması mutluluk verici. Ayrıca öğrenci velileri ve halkın da turnuvalara ilgi göstermesi çok güzel” dedi. 
Yapılan konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilerin madalyaları Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal ve Muğla İl Satranç Temsilcisi Mustafa Bulut tarafından dağıtılırken, görüşlerini aldığımız Mustafa Baykal; “19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen satranç turnuvasına katılımın yoğun olması mutluluk verici. Ancak daha da önemlisi velilerimizin ve halkımızın turnuvayı başından sonuna takip etmesi ve oluşan birlik beraberlik ortamı. İlçemiz çeşitli alanlarda olduğu gibi satranç sporunda da önemli gelişme kaydediyor. Emeği geçen bütün hakem arkadaşlarımıza ve  herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2013, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER